Trwa ładowanie...
d2b86w3

Nowy Ford Mustang jak Aston Martin?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Ford Mustang jak Aston Martin?
(zdjęcie producenta)
d2b86w3

W 2013 roku ma pojawić się nowa generacja Forda Mustanga i po raz kolejny czeka nas rewolucja. Po modelach w stylu retro nowa wersja ma być zupełnie inna, a przede wszystkim nowoczesna. W ten sposób Ford chce zachęcić do zakupu młodych klientów, których nie zawsze pociągało nawiązanie do historii.

Moda na samochody w stylu retro rozpoczęła się pod koniec XX wieku, jednak prawdziwym przełomem była piąta generacja Forda Mustanga, która trafiła do salonów w 2005 roku. Model ten okazał się strzałem w dziesiątkę idealnie łącząc nowoczesność ze stylistyką znaną z lat 60. W ślad za Fordem szybko poszły kolejne marki i dzisiaj klienci mogą kupić świetnie wyglądającego Dodge'a Challengera i Chevroleta Camaro. Teraz Mustang jako pierwszy zmieni taktykę.

Zapowiedziany na rok modelowy 2014 (czyli według amerykańskich oznaczeń sprzedawany w 2013 roku) Mustang będzie prawdziwą rewolucją. Nie będzie w niczym przypominał dotychczasowego modelu, bliżej mu będzie do... Astona Martina! Charakterystyczna nowa osłona chłodnicy ma stać się znakiem firmowym wszystkich nowych modeli - poczynając od amerykańskiego modelu Fusion, który w styczniu 2012 zadebiutował w Detroit.

d2b86w3

The Wall Street Journal powołując się na osoby, które widziały projekt nowego Mustanga twierdzi, że wygląda on bardzo podobnie do koncepcyjnego modelu Evos (na zdjęciu powyżej). Z jednej strony taka zmiana jest bardzo ryzykowna dla Forda, jednak z drugiej Fusion i Evos wyglądają bardzo dobrze i taki samochód byłby ciekawą odmianą.

sj

Sprawdź ceny kultowego Forda Mustanga! Kliknij!

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3