Trwa ładowanie...
dl6p82u

Nowe włoskie motory w nowej Alfie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe włoskie motory w nowej Alfie
dl6p82u

*Alfa Romeo MiTo jest pierwszym modelem w gamie Fiat Group Automobiles, który będzie dostępny z wydajnymi i ekologicznymi silnikami opracowanymi w innowacyjnej technologii MultiAir. *

Poczynając od września bieżącego roku, samochód będzie dostępny z jednostką benzynową 1.4 16v z turbodoładowaniem, w następujących odmianach mocy:
- 105 KM
- 135 KM
- 170 KM (dostępny nieco później i zarezerwowana wyłącznie dla modelu specjalnej serii Quadrifoglio Verde)

dl6p82u

Produkcją silników 1.4 MultiAir zajmuje się fabryka Fiat Powertrain Technologies we włoskim Termoli.

Według dobrze poinformowanych źródeł, Włosi planują wzbogacić rodzinę silników MultiAir o doładowaną jednostkę dwucylindrową, która wytwarzana będzie w Polsce i w wielu modelach zajmie miejsce motoru o pojemności 1,2 litra. W tym wypadku średnie zużycie benzyny wynosić będzie około 5 litrów na 100 km, natomiast emisja CO2 nie przekroczy 100 gramów na kilometr.

* ZOBACZ TEST WIDEO ALFY MiTo * Mówi się również o tym, że Włosi wypuszczą na rynek wersję silnika MultiAir zasilanego LPG i gazem ziemnym (emisja CO2 na poziomie 80 g/km), w roku 2011 będzie także gotowa odmiana zasilana olejem napędowym (norma czystości Euro 6 i to bez wykorzystania filtra cząstek stałych).

Źródło: Samar.pl

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów