Trwa ładowanie...

Nowe nieoznakowane radiowozy wyjeżdżają na drogi

Nowe nieoznakowane radiowozy wyjeżdżają na drogiŹródło: Policja.pl
d1kj56r
d1kj56r

Policjanci z Pomorza już patrolują drogi województwa nowymi nieoznakowanymi radiowozami. Dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Komenda Główna Policji zakupiła 75 nieoznakowanych radiowozów Opel Insignia. 7 aut trafiło do mundurowych z Pomorza.

Garnizon pomorskiej policji wzbogacił się o 7 nowych radiowozów z wideo-rejestratorami. Zostały one zakupione ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Są to najnowsze modele Opla Insignia z silnikiem benzynowym 2,0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych. Zostały one przekazane do KPP w Pruszczu Gdańskim, KPP w Starogardzie Gdańskim, KPP w Chojnicach, KPP w Wejherowie, KMP w Gdańsku, KMP w Słupsku oraz KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

(fot. Policja.pl)
Źródło: (fot. Policja.pl)

Nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków drogowych, to od kilku już lat główna przyczyna wypadków drogowych. Jednak pojazdy wyposażone w wideo-rejestratory to nie tylko narzędzie do walki z kierującymi przekraczającymi prędkość, rejestrują one bowiem wszelkie inne wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, takie jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie linii ciągłej, czy też wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Pojazdy wyposażone zostały zarówno w kamerę przednią, jak i tylną.

d1kj56r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kj56r
Więcej tematów