Nissan zapowiedział Leafa drugiej generacji

Nissan Leaf trafił do sprzedaży w grudniu 2010 r., co w dzisiejszych czasach oznacza, że jest już stosunkowo starym modelem. Dlatego Japończycy właśnie zapowiedzieli nową generację i zaprezentowali zdjęcie reflektora przyszłego auta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nissan zapowiedział Leafa drugiej generacji
(Materiały prasowe)

Samochody dzisiaj rozwijają się bardzo szybko, zwłaszcza jeśli mowa o modelach elektrycznych. Są coraz bardziej dopracowane i przede wszystkim posiadają coraz pojemniejsze akumulatory, a co za tym idzie, większe zasięgi. Nie inaczej jest z Nissanem Leafem, który od debiutu przeszedł kilka zmian, a już niedługo przyjdzie czas na prawdziwą rewolucję, czyli prezentację drugiej generacji japońskiego elektryka.

Premiera nowego Leafa będzie miała miejsce jeszcze w 2017 r. i ma on na czym budować swoją popularność. Pierwsza odsłona tego modelu została sprzedana w liczbie ponad 260 tys. egzemplarzy i jest on najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w historii.

O nowym Nissanie Leafie na razie nie wiadomo wiele. Japońska marka tylko zaprezentowała zdjęcie reflektora i nie podała żadnych danych. Carlos Ghosn, szef aliansu Renault-Nissan, zapowiedział jedynie, że nowy Leaf otrzyma technologię częściowo autonomicznej jazdy. System ProPilot pozwoli na jazdę po autostradzie bez udziału kierowcy.

Jeśli chodzi o nieoficjalne informacje, to już pewien czas temu pojawiły się plotki, że nowy Nissan Leaf ma być dostępny w dwóch wersjach – z akumulatorami o pojemności 40 i 60 kWh (dziś jest to 24 lub 30 kWh). W połączeniu z bardziej wydajnym napędem, ta druga opcja ma zapewnić zasięg blisko 550 km na jednym ładowaniu. To oznaczałoby wynik podobny do tego, co oferuje dziś dużo droższa Tesla.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.