wp

Nissan zapowiedział Leafa drugiej generacji

Nissan Leaf trafił do sprzedaży w grudniu 2010 r., co w dzisiejszych czasach oznacza, że jest już stosunkowo starym modelem. Dlatego Japończycy właśnie zapowiedzieli nową generację i zaprezentowali zdjęcie reflektora przyszłego auta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nissan zapowiedział Leafa drugiej generacji
(Materiały prasowe)

Samochody dzisiaj rozwijają się bardzo szybko, zwłaszcza jeśli mowa o modelach elektrycznych. Są coraz bardziej dopracowane i przede wszystkim posiadają coraz pojemniejsze akumulatory, a co za tym idzie, większe zasięgi. Nie inaczej jest z Nissanem Leafem, który od debiutu przeszedł kilka zmian, a już niedługo przyjdzie czas na prawdziwą rewolucję, czyli prezentację drugiej generacji japońskiego elektryka.

Premiera nowego Leafa będzie miała miejsce jeszcze w 2017 r. i ma on na czym budować swoją popularność. Pierwsza odsłona tego modelu została sprzedana w liczbie ponad 260 tys. egzemplarzy i jest on najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w historii.

wp

O nowym Nissanie Leafie na razie nie wiadomo wiele. Japońska marka tylko zaprezentowała zdjęcie reflektora i nie podała żadnych danych. Carlos Ghosn, szef aliansu Renault-Nissan, zapowiedział jedynie, że nowy Leaf otrzyma technologię częściowo autonomicznej jazdy. System ProPilot pozwoli na jazdę po autostradzie bez udziału kierowcy.

Jeśli chodzi o nieoficjalne informacje, to już pewien czas temu pojawiły się plotki, że nowy Nissan Leaf ma być dostępny w dwóch wersjach – z akumulatorami o pojemności 40 i 60 kWh (dziś jest to 24 lub 30 kWh). W połączeniu z bardziej wydajnym napędem, ta druga opcja ma zapewnić zasięg blisko 550 km na jednym ładowaniu. To oznaczałoby wynik podobny do tego, co oferuje dziś dużo droższa Tesla.

Polub WP Moto
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.