Trwa ładowanie...

Nietypowy "maluch". Jeździ po Warszawie bez paliwa

Po Warszawie jeździ wyjątkowy fiat 126p. Z tyłu wygląda normalnie, ale już przodu nie przypomina żadnego innego seryjnie produkowanego "malucha".

Share
Nietypowy "maluch". Jeździ po Warszawie bez paliwa
Źródło: Wojciech Sitkowski, fot: Wojciech Sitkowski
d1xtjkr

Jeszcze piętnaście lat temu fiaty 126p kosztowały grosze. Wystawiane w ogłoszeniach motoryzacyjnych wzbudzały tylko politowanie, a egzemplarze nienadające się do jazdy były bez sentymentów wysyłane na złom, gdzie kończyły swój żywot. Jednak kilka lat temu wszystko się zmieniło. Popularny "maluch" stał się zwyczajnie modny, a dobrze utrzymane egzemplarze uzyskują teraz ponadprzeciętne ceny (do nawet 70 tys. zł). Co więcej, nawet "maluchy" z końca produkcji i w gorszym stanie są coraz bardziej cenione na rynku. Aut nie przybywa, a popyt i moda na nie wcale nie spadają.

Wojciech Sitkowski
Źródło: Wojciech Sitkowski, fot: Wojciech Sitkowski

Udowadnia to obecny właściciel posiadający fiata 126p. Z tyłu to normalne auto, ale już z przodu okazuje się… rikszą. W rozmowie z właścicielem dowiedzieliśmy się, że kupił już tak przerobionego fiata od poprzedniego właściciela. Zmienił hamulce na tarczowe i zadbał o kosmetykę. Jeżdżenie tak nietypową rikszą to jego dodatkowe zajecie, które wykonuje w weekendy. Zainteresowanie jest duże, a dzielny "maluch" bez narzekania radzi sobie nawet z trzema pasażerami. Nietrudno się domyślić, że robi ogromne wrażenie na ulicy.

Wojciech Sitkowski
Źródło: Wojciech Sitkowski, fot: Wojciech Sitkowski

Oczywiście, doceniamy także właściciela. Podjeżdżanie z kompletem pasażerów na pokładzie pod tak stromą ulicę, jak Książęca w Warszawie wymaga dużej sprawności fizycznej. Co ciekawe, ogromna liczba riksz na bazie Fiata 126p jeździ po Budapeszcie. Naszym zdaniem, takich przerobionych pojazdów powinno być więcej także na naszych, polskich ulicach.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1xtjkr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xtjkr
d1xtjkr
Więcej tematów