Trwa ładowanie...

Nie koniec podwyżek na stacjach. Benzyna jeszcze podrożeje

Mijający tydzień przyniósł dalsze podwyżki cen paliw - zarówno na stacjach, jak i w hurcie. Oznacza to, że w najbliższym czasie kierowcy będą płacić jeszcze więcej.

Nie koniec podwyżek na stacjach. Benzyna jeszcze podrożejeŹródło: East News, fot: Andrzej Banaś / POLSKA PRESS
dokzpjq
dokzpjq

Średnie ceny paliw na stacjach 4 kwietnia ukształtowały się na następujących poziomach dla: benzyny bezołowiowej 95 5,06 zł/l, bezołowiowej 98 5,35 zł/l, oleju napędowego 5,15 zł/l i autogazu 2,20 zł/l - podaje BM Reflex. Zarówno ceny benzyny jak i oleju napędowego są najwyższe w tym roku. W ubiegłym tygodniu znowu mocniej podrożała benzyna 95 - o 8 gr/l. Jednak właściciele diesli też nie mogą jeszcze odetchnąć z ulgą - o 5 gr/l podrożał również olej napędowy. LPG poszło w górę o 2 gr/l.

Od początku marca benzyna podrożała w detalu o ok. 33 grosze na litrze, podczas gdy na rynku hurtowym podwyżki sięgają 44 groszy na litrze. Za podwyżki cen na rynku hurtowym, a w konsekwencji na stacjach paliw, odpowiada wzrost cen benzyny bezołowiowej na rynku europejskim o ponad 20 proc. od początku marca.

Chociaż tempo podwyżek na rynku hurtowym znacznie wyhamowało, to wciąż prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty cen paliw na stacjach - podaje BM Reflex. Ich skala tych powinna być jednak już znacznie mniejsza niż w ostatnich dwóch tygodniach.

źródło: BM Reflex

dokzpjq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dokzpjq
Więcej tematów