Trwa ładowanie...
d2xqs7l
d2xqs7l

Szykowany do premiery rynkowej w bieżącym roku model Aston Martin One-77 ustanowił nowy rekord prędkości w historii aut brytyjskiej marki.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Najszybszym modelem Astona do tej pory był DBS, który dzięki silnikowi V12 5.9 (517 KM) dał się rozbujać jedynie do 307 km/h. One-77 podczas ostatnich testów poradził sobie lepiej. Kierowca był w stanie rozpędzić wóz do prawie 355 km/h.

Przewagę nad DBS-em daje na pewno nowy, mocniejszy silnik. Pod maską Aston Martin One-77 pracuje jednostka V12 o pojemności 7,3 litra, która generuje moc ponad 700 KM.

d2xqs7l

* TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ ZDJĘĆ SZYBKIEGO ASTONA * Nowa jednostka przekazuje napęd na tylne koła za pomocą 6-biegowej, mechanicznej skrzyni biegów. Wszystko to sprawia, że samochód do 100km/h rozpędza się w 3,5 sekundy.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Jak wskazuje nazwa auta, brytyjski producent zamierza wypuścić na rynek maksymalnie 77 egzemplarzy najnowszego modelu, z których każdy otrzyma własny numer. Dostawy do klientów mają rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że Aston Martin One-77 w wydaniu polskim będzie miał cenę znacznie ponad 7 mln zł.

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj