Trwa ładowanie...

Najpierw kontrola ITD, potem przebadanie serca

Najpierw kontrola ITD, potem przebadanie sercaŹródło: PAP/Marcin Bielecki
d2vf1ly
d2vf1ly

19 września na punkcie kontrolnym MOP Zakrzów na autostradzie A4 w okolicy Krakowa na kierowców ciężarówek czekali nie tylko inspektorzy z ITD ale też...kardiolodzy.

Po kontroli drogowej przeprowadzonej przez krakowskich "krokodylków" kierowcy byli zapraszani przez pielęgniarki do specjalnego autokaru, w którym wykonywane były szczegółowe, bezpłatne badania kardiologiczne. Przeprowadzali je pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Akcja została przeprowadzona w ramach długofalowego programu RACER i miała na celu wyselekcjonowanie pacjentów wysokiego ryzyka i objęcie ich programem prewencji kardiologicznej a w razie potrzeby - leczeniem. Kierowcy wypełniali specjalną ankietę, mieli mierzone ciśnienie tętnicze krwi, pobieraną krew do analizy laboratoryjnej oraz wykonywane EKG. Przebadano w sumie 20 kierowców, zaś wyniki swoich badań otrzymają oni w przeciągu kilku tygodni.

d2vf1ly

Lekarze z WUM przy wsparciu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego mają zamiar przebadać do końca roku kilkaset kierowców zawodowych, prowadzących ciężarówki, autokary turystyczne, autobusy miejskie oraz taksówki. Zainteresowani przeprowadzeniem badań proszeni są o kontakt z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Źródło: GITD

ll/moto.wp.pl

d2vf1ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vf1ly
Więcej tematów