Trwa ładowanie...

Najdroższa tablica rejestracyjna w historii. Padł rekord!

Najdroższa tablica rejestracyjna w historii. Padł rekord!Źródło: Materiały prasowe
d3jankv
d3jankv

Najdroższa tablica rejestracyjna została sprzedana. Nabywca zapłacił za nią 4,9 mln dolarów, czyli... 19 mln złotych. To więcej niż warte jest auto, do której ją przyczepił, choć to samochód nie byle jaki.

Tablica była do kupienia na aukcji w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Właściwie nabyć można było kilkanaście specjalnych numerów, wśród nich 99999, 100, 333, 777 (nie było 666) czy 2016.

Jednak numerem jeden na liście pożądanych numerów był numer 1. Za tablicę z dumną „jedynką” Arif Ahmad Al Zarouni zapłacił równowartość 4,9 mln dolarów. To daje niemal 19 mln zł. Tablica została przyczepiona do włoskiego superauta - pagani huayry.

Szczęśliwy nabywca, który 18-krotnie przebił cenę wywoławczą, powiedział później, że zawsze i we wszystkim chce być „numerem 1”, zatem tablica jest tym, co chce powiedzieć światu.
- Cena nie miała żadnego znaczenia - dodał.

Aukcji nie zakończono na sprzedaży jedynki. Łącznie nowych nabywców znalazło 60 tablic, zebrano 13,6 mln dolarów (52,5 mln zł).

Opr. MAK

d3jankv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jankv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj