Trwa ładowanie...

Najbardziej luksusowe Volvo w historii i przenosiny S90 do Chin

Share
Najbardziej luksusowe Volvo w historii i przenosiny S90 do Chin
Źródło: zdjęcie producenta
d2zcxdu

Volvo zaprezentowało model S90 w luksusowej odmianie Excellence i poinformowało, że przenosi produkcję swojej flagowej limuzyny do Chin. Ta zmiana ma pozwolić na zwiększenie liczby wytwarzanych aut, gdyż szwedzka marka ma plan wypuszczać 800 tys. samochodów rocznie do 2020 roku.

Po SUV-ie XC90 w wersji Excellence przyszedł czas na podobną odmianę modelu S90. Aby zapewnić jak najwyższy poziom wygody, samochód otrzymał 3-osobowe wnętrze. W miejscu przedniego fotela dla pasażera zamontowano specjalny podnóżek ze schowkiem na buty i umieszczonym nad nim ekranem tabletu. Do tego zainstalowano klawiaturę i stolik.

Na wyposażeniu tego salonu na kołach, jakim będzie Volvo S90 Excellence, nie zabraknie też lodówki i ręcznie robionych kieliszków szwedzkiej firmy Orrefors. Dodatkowo najdroższa odmiana flagowego pojazdu otrzyma w standardzie szklany panoramiczny dach i uchwyty na kubki, które mogą chłodzić lub podgrzewać umieszczone w nich naczynie.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Podobnie jak w przypadku XC90, również Volvo S90 Excellence standardowo otrzyma najmocniejszy układ napędowy oznaczony symbolem T8. Jest to zestaw hybrydowy, który dostarcza 408 KM. Na pokładzie znajdzie się cały pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym półautonomiczny tryb jazdy działający przy prędkościach do 130 km/h.

d2zcxdu

Drugą informacją, jaką podało Volvo, jest przeniesienie produkcji modelu S90 do Chin, skąd samochód ten będzie trafiał na rynki całego świata. Ma to pomóc w zapewnieniu większych mocy produkcyjnych, gdyż Volva planuje, że do 2020 roku osiągnie sprzedaż na poziomie 800 000 aut. Potwierdzono też, że nowa kompaktowa seria 40 będzie wytwarzana w Azji obok modeli S60 i V60 kolejnej generacji. Oznacza to, że już niedługo zdecydowana większość aut marki Volvo będzie produkowana w Chinach.

sj, Wirtualna Polska

d2zcxdu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zcxdu
d2zcxdu
Więcej tematów