Trwa ładowanie...

Na stacje wróciły podwyżki. Trzy paliwa w górę

Po ostatnich obniżkach na stacjach tankowania kierowcy w Polsce muszą w tym tygodniu płacić za paliwa więcej. Jak wynika bowiem z realizowanego przez e-petrol.pl notowania, z końcem października ceny na stacjach poszły o kilka groszy w górę.

Na stacje wróciły podwyżki. Trzy paliwa w góręŹródło: Shutterstock.com, fot: FXQuadro
d2bd1ir
d2bd1ir

W ślad za zwyżkującą w ostatnich dniach w handlu hurtowym benzyną 95 paliwo to podrożało w detalu o 4 gr na litrze i kosztuje średnio 4,58 zł/l. Detaliczna cena benzyny 98, pomimo podwyżek w hurcie, zachowała niezmieniony w porównaniu do ubiegłego tygodnia poziom 4,89 zł/l. Podrożały natomiast również olej napędowy i autogaz: odpowiednio o 3 oraz 2 gr na litrze. Aktualnie płaci się za nie 4,45 i 2,14 zł/l. Podobne poziomy cenowe do obecnie obserwowanych zauważalne były na przełomie marca i kwietnia 2017 r.

W 43. tygodniu 2017 r. najmniej za najbardziej popularny gatunek benzyny płacą kierowcy na Śląsku - 4,47 zł/l, tj. o 2 grosze więcej niż tydzień temu. "95-ka" jest natomiast najdroższa nadal na Podkarpaciu i tankujący ją kierowcy muszą liczyć się ze średnim wydatkiem 4,64 zł/l (o 4 grosze więcej w porównaniu do notowania z połowy bieżącego miesiąca).

Powody do zadowolenia mają również na Śląsku użytkownicy aut decydujący się na zakup benzyny 98. W tym rejonie Polski jest ona najtańsza i kosztuje 4,74 zł/l, czyli 1 gr mniej niż przed tygodniem. Najwięcej za ten rodzaj paliwa muszą zaś płacić kierowcy w województwach świętokrzyskim i zachodniopomorskim - 4,93 zł/l.

d2bd1ir

Województwa lubuskie i wielkopolskie nie oddały w tym tygodniu pierwszeństwa, jeśli chodzi o regiony, w których można najtaniej zatankować olej napędowy. Litr tego rodzaju paliwa kosztuje w nich 4,39 zł - o 2 grosze więcej niż w połowie października. Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się natomiast obecnie świętokrzyskie z ceną 4,50 zł/l.

W Wielkopolsce w dalszym ciągu najtańszy jest autogaz. Jego cena wynosi 2,09 zł/l - o 3 gr więcej niż przed tygodniem. Najdroższym regionem pod względem tankowania LPG jest aktualnie Mazowsze ze średnią ceną za litr na poziomie 2,19 zł.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d2bd1ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd1ir
Więcej tematów