Qaqwqwrqw

Mikołajki remontują drogę na Rajd Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikołajki remontują drogę na Rajd Polski
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Gmina Mikołajki rozpoczęła remont drogi we wsi Prawdowo, która przebiega koło toru, na którym w czasie Rajdu Polski rywalizują kierowcy rajdowi. Na tegorocznej edycji imprezy na kibiców i obsługę Rajdu będą czekały m.in. zatoki postojowe i chodniki. Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski poinformował PAP, że naprawa 3-km odcinka drogi we wsi Prawdowo przebiegającej obok toru wyścigowego odbywa się w ramach tzw. schetynówek. To oznacza, że połowę wartego 4 mln remontu finansuje gmina, zaś drugą cześć pokrywa dotacja od wojewody.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Dotychczas w tym miejscu była wąska asfaltowa droga, przez którą w czasie Rajdu Polski trudno było się przecisnąć nie tylko kierowcom, ale i pieszym, którzy w znakomitej większości parkowali auta na pobliskiej stacji paliw albo w samych Mikołajkach i szli na tor pieszo. - Remont poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo, bo zbudujemy chodniki i zatoki postojowe m.in. dla autokarów czy samochodów obsługi rajdu - powiedział PAP Jakubowski.

Tegoroczny 72. Rajd Polski, który będzie rundą Mistrzostw Świata, odbędzie się w Mikołajkach i na Mazurach (odcinki specjalne wytyczane są też w innych częściach Mazur) od 2 do 5 lipca. Jakubowski zapewnił, że do tego czasu inwestycja będzie gotowa.

Qaqwqwrqw

Samochodowy Rajd Polski organizowany jest w Mikołajkach od 10 lat i na mocy zawartego jesienią ub. roku porozumienia między gminą a Polskim Związkiem Motorowym przez kolejne 10 lat impreza ta ma rozgrywana w tym miejscu. Na Rajd przybywają rzesze polskich i zagranicznych kibiców.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw