Trwa ładowanie...
ycipk-3a74cj

Mikołajki remontują drogę na Rajd Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikołajki remontują drogę na Rajd Polski
(Materiały prasowe)
ycipk-3a74cj

Gmina Mikołajki rozpoczęła remont drogi we wsi Prawdowo, która przebiega koło toru, na którym w czasie Rajdu Polski rywalizują kierowcy rajdowi. Na tegorocznej edycji imprezy na kibiców i obsługę Rajdu będą czekały m.in. zatoki postojowe i chodniki. Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski poinformował PAP, że naprawa 3-km odcinka drogi we wsi Prawdowo przebiegającej obok toru wyścigowego odbywa się w ramach tzw. schetynówek. To oznacza, że połowę wartego 4 mln remontu finansuje gmina, zaś drugą cześć pokrywa dotacja od wojewody.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Dotychczas w tym miejscu była wąska asfaltowa droga, przez którą w czasie Rajdu Polski trudno było się przecisnąć nie tylko kierowcom, ale i pieszym, którzy w znakomitej większości parkowali auta na pobliskiej stacji paliw albo w samych Mikołajkach i szli na tor pieszo. - Remont poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo, bo zbudujemy chodniki i zatoki postojowe m.in. dla autokarów czy samochodów obsługi rajdu - powiedział PAP Jakubowski.

Tegoroczny 72. Rajd Polski, który będzie rundą Mistrzostw Świata, odbędzie się w Mikołajkach i na Mazurach (odcinki specjalne wytyczane są też w innych częściach Mazur) od 2 do 5 lipca. Jakubowski zapewnił, że do tego czasu inwestycja będzie gotowa.

ycipk-3a74cj

Samochodowy Rajd Polski organizowany jest w Mikołajkach od 10 lat i na mocy zawartego jesienią ub. roku porozumienia między gminą a Polskim Związkiem Motorowym przez kolejne 10 lat impreza ta ma rozgrywana w tym miejscu. Na Rajd przybywają rzesze polskich i zagranicznych kibiców.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

ycipk-3a74cj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3a74cj

ycipk-3a74cj
ycipk-3a74cj