Trwa ładowanie...
d15y07a

Mieszkańcy żądają obwodnicy, będą protestować do skutku

d15y07a
d15y07a

Przed wyborami do europarlamentu były obietnice, po kilku miesiącach okazuje się, że nadal nie ma żadnych decyzji w sprawie budowy obwodnicy Ostrołęki.

Dlatego mieszkańcy miasta po trzech miesiącach przerwy powracają do protestu i comiesięcznych blokad ronda Siemowita w tym mieście, będącego skrzyżowaniem dróg krajowych numer 61 i 53. Członkowie Społecznego Komitetu Protestacyjnego na rzecz budowy Obwodnicy Ostrołęki od godziny 10 do 11 będą przechodzić przez przejścia dla pieszych uniemożliwiając przejazd pojazdów.

Protest spowoduje utrudnienia, szczególnie w ruchu ciężarówek, dlatego policja przygotowała objazdy. Kierowcy jadący drogą numer 61 z Warszawy kierowani będą do Ostrowi Mazowieckiej i stamtąd drogą wojewódzką do Łomży. Natomiast ruch w kierunku Olsztyna będzie się odbywał drogami numer 60 i 57 przez Maków Mazowiecki i Przasnysz.

Protesty na rondzie Siemowita w Ostrołęce odbywały się już w pierwszej połowie roku. Mieszkańcy walczą o obwodnicę miasta, przez które każdego dnia przejeżdżają setki tirów. Organizatory blokad zapowiadają, że będą się one odbywać do skutku.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

ll/moto.wp.pl

d15y07a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15y07a
Więcej tematów