Trwa ładowanie...
dpjcvyf

Miasta oszczędziły miliony na łagodnej zimie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasta oszczędziły miliony na łagodnej zimie
(Materiały prasowe)
dpjcvyf

Rekordowo łagodna zima zostawia w budżetach miast milionowe oszczędności. Ruszyła więc karuzela z pomysłami, na co je wydać - pisze "Metro".

Lublin chce przeznaczyć środki zaoszczędzone na odśnieżaniu na oczyszczanie ulic i chodników. - Zaczniemy wczesną wiosną, a oszczędności pójdą też na intensywne czyszczenie ulic latem - zapowiada Karol Kieliszek z urzędu miasta w Lublinie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
- Dzięki ciepłej zimie zostało nam 10 mln zł, pieniądze będą mogły być wykorzystane m.in. na dodatkowe remonty chodników - wskazuje z kolei rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski. Zaś wśród tamtejszych radnych pojawił się pomysł, by środki zwiększyły pulę budżetu obywatelskiego.

dpjcvyf

Agnieszka Kłąb z warszawskiego ratusza nie wyklucza, że środki zostaną w budżecie Zarządu Oczyszczania Miasta, który mógłby je wydać np. na pielęgnację ulicznej zieleni. - Oszczędności z zimy mogłyby przydać się też do sfinansowania budowy nowych szkół, przedszkoli czy żłobków - mówi.

Ale choć apetyt na miliony rośnie, to urzędnicy przyznają, że to wciąż dzielenie skóry na niedźwiedziu. Bo biorąc pod uwagę kaprysy aury z ostatnich lat, nie można wykluczyć ataku zimy nawet w kwietniu - zauważa "Metro".

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Dużo jeździsz autem? Zaloguj się w BlaBlaCar - to się naprawdę opłaca!

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf