Trwa ładowanie...
d2qmtlm

Masz problem z wymianą opon? Zobacz, jak łatwo uniknąć kolejek

Masz problem ze zmianą ogumienia na zimowe, bo trudno się umówić w serwisie? Musisz czekać kilka dni, a terminy ci nie pasują? Mamy bardzo proste rozwiązanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z wymiana opon nie trzeba czekać kilka dni. Wystarczy wyjechać do mniejszej miejscowości.
Z wymiana opon nie trzeba czekać kilka dni. Wystarczy wyjechać do mniejszej miejscowości. (East News, Fot: Tadeusz Koniarz / Reporter)
d2qmtlm

Mieszkasz w Warszawie czy innym dużym mieście, w którym umówienie się na wymianę opon na zimowe jest trudne? Kolejki sięgają kilku dni? To dlatego, że większość osób chce się umówić na termin popołudniowy, czyli po pracy. Niewielu chce brać dzień wolnego tylko po to, by wymienić opony. Zwłaszcza, że duże miasta są regularnie i całkiem sprawnie odśnieżane, zatem "jakoś to będzie".

Żeby nie jeździć "jakoś", wystarczy się umówić do serwisu w mniejszej miejscowości. Nie trzeba jechać daleko. Już w niedużych miastach czy podmiejskich miejscowościach, gdzie warsztatów samochodowych nie brakuje, nie ma najmniejszych problemów z wymianą opon.

Zadzwoniliśmy do kilku miejsc oddalonych o nie więcej niż 20 km od Warszawy i w każdym z nich znaleźliśmy termin na "dziś po południu". Bez trudu można się umówić na godzinę 17-18. Nie ma też problemu w mniejszych miastach, a na wsiach, gdzie nierzadko można znaleźć mechanika z maszyną do wymiany opon i wyważania kół, wystarczy wcisnąć się pomiędzy klientów naprawiających swoje auta. Ci, którzy mieli zmienić opony, już to zrobili. Przeciętna cena za wymianę kompletu to 80 zł.

d2qmtlm

Oczywiście w mniejszych miejscowościach trudniej o serwis do kół o bardzo dużych rozmiarach, nie każdy poradzi sobie z czujnikami ciśnienia TPMS, ale i w dużych miastach nie jest to regułą. Warto zadzwonić do ASO, gdzie ceny za wymianę opon nie zawsze są tak wysokie, jak za typowe usługi serwisowe.

Podsumowując - dla chcącego nic trudnego. Czasami wyjazd za miasto może kosztować mniej czasu niż poszukiwanie wolnego serwisu wulkanizacyjnego w okolicy. Skorzystajcie z tego, bo zima ruszyła pełną parą i opady śniegu w najbliższych dniach będą codziennością.

Odśnieżałeś samochód w nietypowy sposób? Wyślij nam zdjęcie na dziejesie@wp.pl!

Przesyłając zdjęcie lub filmik na adres dziejesie@wp.pl potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

d2qmtlm

Podziel się opinią

Share

d2qmtlm

d2qmtlm