Trwa ładowanie...
d2kxstv

Lista działających fotoradarów - GITD ma ich już ponad 20

W Wielki Piątek, 14 kwietnia, na terenie Warszawy zaczęły działać nowe fotoradary. W sumie kierowcy muszą uważać teraz aż w 20 nowych miejscach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lista działających fotoradarów - GITD ma ich już ponad 20
(East News)
d2kxstv

Na mocy zawartej w grudniu 2016 r. umowy pomiędzy Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego a miastem stołecznym Warszawa, GITD przejął od warszawskiego samorządu łącznie 23 fotoradary, które do końca 2015 r. były wykorzystywane przez stołeczną straż miejską. Od piątku, 14 kwietnia 2017 r., funkcjonowanie rozpoczęło 20 urządzeń rejestrujących. Ich listę publikujemy poniżej. To nie jest koniec rozbudowy sieci fotoradarów.

Jak informują przedstawiciele GITD, uruchomienie urządzeń wymagało skoordynowania szeregu prac. Chodziło głównie o kwestie techniczne, takie jak integracja przejętego sprzętu z CPD CANARD (jest to system teleinformatyczny wykorzystywany w Inspekcji Transportu Drogowego wspierający procedowanie spraw o wykroczenia w ruchu drogowym oraz zarządzanie infrastrukturą kontrolną). Procedury te to np. ustalenie nowej organizacji ruchu w miejscach objętych kontrolą i zamontowanie znaków D-51, informujących kierowców o prowadzonym pomiarze czy dostarczenie do fotoradarów energii elektrycznej.

Wspomniane urządzenia dołączyły do ogólnopolskiego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, w tym do kilku fotoradarów wykorzystywanych już wcześniej przez inspekcję na terenie Warszawy.

d2kxstv

Lokalizacje uruchomianych fotoradarów (20 urządzeń):

ul. Sobieskiego 1
ul. Sobieskiego 2
ul. Witosa
ul. Sikorskiego
ul. Zamieniecka
ul. Ostrobramska
ul. Fieldorfa
aleja Krakowska
ul. 17 stycznia
ul. Grójecka
ul. Dickensa
ul. Modlińska 1
ul. Modlińska 2
ul. Radzymińska
ul. Spacerowa
Most Gdański
ul. Armii Krajowej
aleja KEN
ul. Trakt Brzeski
ul. Batorego/Aleja Niepodległości

Warto podkreślić, iż jednym z warunków przejęcia urządzeń był ich stan techniczny, który został sprawdzony przez specjalistów z CANARD jeszcze przed formalnym przekazaniem sprzętu do inspekcji.

Jednocześnie kolejnych kilka urządzeń będzie uruchamianych sukcesywnie wraz z zakończeniem wszelkich dodatkowych prac, niezbędnych do przeprowadzenia przed ich ponowną instalacją.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że GITD zwróciło się do kilkunastu samorządów z prośbą o przekazanie niedziałających fotoradarów. Listę samorządów opublikowaliśmy tutaj – link.

d2kxstv

Podziel się opinią

Share

d2kxstv

d2kxstv