Trwa ładowanie...
d202ok4
Kursy dla osób przesiadających się z samochodów na motocykle 125 cm3

Kursy dla osób przesiadających się z samochodów na motocykle 125 cm3

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d202ok4

Przepisy umożliwiają kierowcom samochodów przesiadkę na motocykle z silnikami o pojemności do 125 cm3 bez potrzeby uzyskiwania dodatkowych uprawnień. Wystarczy jedynie być posiadaczem prawa jazdy kat. B przez przynajmniej trzy lata. Jednak wiele osób ma obawy przed jazdą jednośladem. Warto wtedy odbyć krótki kurs.

Dla wielu osób, które zamieniają samochód na motocykl 125 cm3, jest to pierwsza przygoda z takimi pojazdami. Nie wszyscy wcześniej jeździli małymi skuterami, a rowery, choć podobne, są lżejsze i podróż nimi wygląda inaczej. Z tego powodu pierwsza przygoda z małym motocyklem to dla wielu przerażające doświadczenie, a strach staje na przeszkodzie, aby w pełni cieszyć się jazdą jednośladem. Co więcej, samoucy często nabierają złych przyzwyczajeń. Dlatego warto rozważyć wykupienie krótkiego kursu (trwającego kilka godzin), podczas którego instruktor pomoże w nauce. Alternatywą mogą też być pierwsze kilometry pokonane pod okiem doświadczonego motocyklisty, który pomoże zapoznać się z maszyną.

d202ok4

My postanowiliśmy sprawdzić, jak osoba, która nigdy nie jeździła motocyklem ani skuterem, poradzi sobie na jednośladzie. Jak wyglądała pierwsza przygoda naszego redakcyjnego kolegi na motocyklu 125 cm3? Już niedługo zobaczycie w moto.wp.pl.

Motocykle 125 cm3:

sj, moto.wp.pl

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d202ok4

Podziel się opinią

Share

d202ok4

d202ok4