Trwa ładowanie...

Kursy dla osób przesiadających się z samochodów na motocykle 125 cm3

d3fm6iu
d3fm6iu

Przepisy umożliwiają kierowcom samochodów przesiadkę na motocykle z silnikami o pojemności do 125 cm3 bez potrzeby uzyskiwania dodatkowych uprawnień. Wystarczy jedynie być posiadaczem prawa jazdy kat. B przez przynajmniej trzy lata. Jednak wiele osób ma obawy przed jazdą jednośladem. Warto wtedy odbyć krótki kurs.

Dla wielu osób, które zamieniają samochód na motocykl 125 cm3, jest to pierwsza przygoda z takimi pojazdami. Nie wszyscy wcześniej jeździli małymi skuterami, a rowery, choć podobne, są lżejsze i podróż nimi wygląda inaczej. Z tego powodu pierwsza przygoda z małym motocyklem to dla wielu przerażające doświadczenie, a strach staje na przeszkodzie, aby w pełni cieszyć się jazdą jednośladem. Co więcej, samoucy często nabierają złych przyzwyczajeń. Dlatego warto rozważyć wykupienie krótkiego kursu (trwającego kilka godzin), podczas którego instruktor pomoże w nauce. Alternatywą mogą też być pierwsze kilometry pokonane pod okiem doświadczonego motocyklisty, który pomoże zapoznać się z maszyną.

My postanowiliśmy sprawdzić, jak osoba, która nigdy nie jeździła motocyklem ani skuterem, poradzi sobie na jednośladzie. Jak wyglądała pierwsza przygoda naszego redakcyjnego kolegi na motocyklu 125 cm3? Już niedługo zobaczycie w moto.wp.pl.

sj, moto.wp.pl

d3fm6iu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fm6iu
Więcej tematów