ycipk-d9oe1u

Kobiety mniej dbają o auta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety mniej dbają o auta
(PAP/Przemysław Wierzchowski)
ycipk-d9oe1u

Według badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę Autoquake kobiety mniej dbają o czystość samochodów niż mężczyźni. Można z tego wywnioskować, że przeciętny czas pobytu w łazience obu płci zupełnie nie przekłada się na czas poświęcony na pielęgnowanie auta.

(fot. BELGA/Attila Seren)
Podziel się

W badaniu 4 proc. respondentów w ogóle nie myje samochodu, natomiast 13 proc. - raz do roku. Najwięcej ankietowanych (34 proc.) pielęgnuje auto raz na pół roku, natomiast 28 proc. - raz na miesiąc. Dwukrotnie w ciągu miesiąca wozy czyści 11 proc. pytanych, natomiast raz w tygodniu - 4 proc.. Nikt nie wskazał zaś odpowiedzi, że myje samochód codziennie.

ycipk-d9oe1u

7 proc. kobiet jest skłonnych zapłacić innej osobie za wyczyszczenie samochodu, na takie rozwiązanie zgodziłoby się jedynie 4 proc. mężczyzn.

W badaniu wyszło na jaw, że 5 proc. kobiet i 3 proc. mężczyzn nigdy nie myje auta. Przewaga pań występuje również w odpowiedziach "raz do roku" (16 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn) oraz "co sześć miesięcy" (35 proc. pań i 32 proc. panów).

Pozycje się odwracają w odpowiedziach "co miesiąc" (31 proc. mężczyzn i 25 proc. kobiet), "raz na dwa tygodnie (13 proc. panów i 10 proc. pań) i "raz na tydzień" (7 proc. mężczyzn i 2 proc. kobiet).

Warto przypomnieć, że za brudne auto można dostać mandat. Jesteśmy co prawda bardziej liberalni w tym zakresie niż Niemcy, jednak za zanieczyszczoną tablicę można zubożeć o 100 zł.

ycipk-d9oe1u

Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, przypominamy: brud nie konserwuje lakieru, ptasie odchody potrafią szybko i skutecznie zniszczyć powłokę lakierniczą, a sól wysypywana zimą na drogi łatwo niszczy felgi oraz inne metalowe elementy. Warto zwrócić uwagę na to, że zniszczony lakier to niższa wartość auta przy odsprzedaży.

Źródło:
[

Podziel się

]( http://www.carfocus.pl )

ycipk-d9oe1u
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-d9oe1u

ycipk-d9oe1u
ycipk-d9oe1u