Trwa ładowanie...

Kobiety mniej dbają o auta

Kobiety mniej dbają o autaŹródło: PAP/Przemysław Wierzchowski
d1ptisi
d1ptisi

Według badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę Autoquake kobiety mniej dbają o czystość samochodów niż mężczyźni. Można z tego wywnioskować, że przeciętny czas pobytu w łazience obu płci zupełnie nie przekłada się na czas poświęcony na pielęgnowanie auta.

(fot. BELGA/Attila Seren)
Źródło: (fot. BELGA/Attila Seren)

W badaniu 4 proc. respondentów w ogóle nie myje samochodu, natomiast 13 proc. - raz do roku. Najwięcej ankietowanych (34 proc.) pielęgnuje auto raz na pół roku, natomiast 28 proc. - raz na miesiąc. Dwukrotnie w ciągu miesiąca wozy czyści 11 proc. pytanych, natomiast raz w tygodniu - 4 proc.. Nikt nie wskazał zaś odpowiedzi, że myje samochód codziennie.

7 proc. kobiet jest skłonnych zapłacić innej osobie za wyczyszczenie samochodu, na takie rozwiązanie zgodziłoby się jedynie 4 proc. mężczyzn.

W badaniu wyszło na jaw, że 5 proc. kobiet i 3 proc. mężczyzn nigdy nie myje auta. Przewaga pań występuje również w odpowiedziach "raz do roku" (16 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn) oraz "co sześć miesięcy" (35 proc. pań i 32 proc. panów).

d1ptisi

Pozycje się odwracają w odpowiedziach "co miesiąc" (31 proc. mężczyzn i 25 proc. kobiet), "raz na dwa tygodnie (13 proc. panów i 10 proc. pań) i "raz na tydzień" (7 proc. mężczyzn i 2 proc. kobiet).

Warto przypomnieć, że za brudne auto można dostać mandat. Jesteśmy co prawda bardziej liberalni w tym zakresie niż Niemcy, jednak za zanieczyszczoną tablicę można zubożeć o 100 zł.

Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, przypominamy: brud nie konserwuje lakieru, ptasie odchody potrafią szybko i skutecznie zniszczyć powłokę lakierniczą, a sól wysypywana zimą na drogi łatwo niszczy felgi oraz inne metalowe elementy. Warto zwrócić uwagę na to, że zniszczony lakier to niższa wartość auta przy odsprzedaży.

Źródło:
[

]( http://www.carfocus.pl )

d1ptisi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ptisi
Więcej tematów