Trwa ładowanie...

Kłody pod nogi dla przyszłych motocyklistów

Share
Kłody pod nogi dla przyszłych motocyklistówŹródło: zdjęcie producenta
d3whprv

Nowe kategorie oraz wyższy próg wiekowy - między innymi takie zmiany czekają przyszłych motocyklistów od 19 stycznia 2013 r.

Nową kategorią będzie AM, która przejmie uprawnienia dotychczasowej kategorii motorowerowej. Będą mogły się o nią starać osoby powyżej 14 roku życia, wymagane będzie ukończenie kursu i zdanie egzaminu państwowego.

Kategoria A1 będzie uprawnieniem pierwszego stopnia do jazdy na motocyklu dla osób powyżej 16 roku życia. Po uzyskaniu uprawnień będą mogły one kierować motocyklami o pojemności poniżej 125 ccm, mocy poniżej 11 kW i stosunku masy do mocy poniżej 0,1 kW/kg.

Szersze uprawnienia do jazdy na motocyklu pojawią się po ukończeniu 18 roku życia. Kategoria A2 przewiduje prawo do poruszania się motocyklem o mocy poniżej 35 kW i stosunku mocy do masy poniżej 0,2 kW/kg oraz trójkołowcem o mocy poniżej 15 kW.

d3whprv

Dla osób powyżej 24 lat przewidziano kategorię A. Górne widełki wiekowe są przeznaczone dla osób, które przynajmniej przez 2 lata nie posiadały kategorii A2.

Wszystkie etapy przewidują odbycie kursu oraz zdanie egzaminu, tak więc zdobycie prawa jazdy na motocykl związane będzie z wyższymi kosztami. Wszystkie uprawnienia będą ważne 15 lat - po tym czasie trzeba będzie wymienić dokument.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

/ll

d3whprv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3whprv
d3whprv
Więcej tematów