Trwa ładowanie...

Jeszcze w tym roku będzie ułatwiony dojazd do warszawskiego lotniska

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich planuje raz na zawsze załatwić sprawę korków na drodze łączącej centrum miasta z lotniskiem im. Fryderyka Chopina. Rozwiązaniem ma być tzw. „zielona fala”, czyli zsynchronizowanie sygnalizatorów na wszystkich skrzyżowaniach. Wszystkie prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.

Jeszcze w tym roku będzie ułatwiony dojazd do warszawskiego lotniskaŹródło: Materiały prasowe, fot: ZDM Warszawa
d4cxuya
d4cxuya

"Zielona fala" na ul. Żwirki i Wigury to nowy pomysł ZDM na poradzenie sobie z kłopotliwym dojazdem z centrum Warszawy do stołecznego lotniska. Przetarg na wykonie prac ma być ogłoszony lada moment.

Warszawski ZDM planuje wprowadzenie pełnej synchronizacji sygnalizatorów, tak aby upłynnić ruch zarówno na Żwirki i Wigury, jak i na ulicach dojazdowych. Koordynacja sygnalizacji na skrzyżowaniach ma pozwolić na przejechanie nawet dziewięciu skrzyżowań bez konieczności zatrzymywania się na "czerwonym". Oczywiście ma to być wykonalne przy odpowiedniej prędkości.

Wykonawca ma zadbać o modernizację i przeprogramowanie urządzeń sterujących sygnalizacją tak, aby mogły się one komunikować i dostosowywać ruch samochodów, pieszych i rowerzystów. Na modyfikowanych skrzyżowaniach mają się też pojawić sygnały dźwiękowe dla niewidomych. Specjalne detektory mają na bieżąco reagować na natężenie ruchu pomiędzy ul. 17 Stycznia i Wawelską.

Dodatkowo, przetarg ma obejmować podobne modyfikacje skrzyżowań na ulicy Racławickiej pomiędzy Wołoską a Żwirki i Wigury. Oprócz tego, wzdłuż ul. Żwirki i Wigury prowadzone są prace nad nowymi chodnikami i ścieżkami dla rowerzystów.

Zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy na wykonanie wszystkich powyższych prac, więc „zielona fala” ma działać jeszcze w tym roku.

d4cxuya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cxuya
Więcej tematów