Jechał pijany i pod prąd. Nie zauważył 40 policjantów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jechał pijany i pod prąd. Nie zauważył 40 policjantów
(Policja)

Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu świadczy o braku rozsądku. Jazda w takim stanie na oczach 40 policjantów stojących na chodniku to już wyczyn. Do takiego właśnie zdarzenia doszło w Gdańsku.

Raz do roku policja organizuje mistrzostwa, mające wyłonić najlepszego funkcjonariusza (lub funkcjonariuszkę) ruchu drogowego. Tym razem eliminacje odbywają się w Gdańsku i okazały się dość zaskakujące. Podczas testu umiejętności kierowania ruchem, na oczach 40 policjantów dwóch kierowców zdecydowało się na jazdę pod prąd. Jeden z nich był w dodatku pijany.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska podjęli interwencję wobec dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku zakazu wjazdu. Ponadto po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jeden z nich kierował autem mając w wydychanym powietrzu prawie dwa promile.

Co pokazuje policjant kierujący ruchem?

Taka liczba funkcjonariuszy nie zrobiła wrażenia na kierowcach, którzy podczas trwania konkursu wyjechali z pobliskiego parkingu supermarketu, nie stosując się do obowiązującego w tym miejscu znaku zakazu wjazdu. Policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku, którzy zabezpieczali konkurs, natychmiast zareagowali i zatrzymali do kontroli tych dwóch mężczyzn. Pierwszym z nich był kierujący renault 50-letni mieszkaniec Sopotu, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Natomiast drugim, który kierował fiatem punto, okazał się 48-latek z Pruszcza Gdańskiego. Podczas rozmowy z nim policjanci wyczuli alkohol, alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

tb/

**BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!**

Zobacz też: Ta choroba może prowadzić do niepłodności. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.