Trwa ładowanie...

Jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić z Wszystkich Świętych

Jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić z Wszystkich ŚwiętychŹródło: PAP/Grzegorz Jakubowski
d1yf5m5
d1yf5m5

Zapowiada się wyjątkowo długi i pracowity weekend dla policji. W zeszłym roku w okresie wyjazdów na Wszystkich Świętych doszło do 464 i zatrzymano 2 000 nietrzeźwych kierowców. Oto kilka rad, jak spokojnie dojechać do celu i wrócić do domu.

Wolny piątek oznacza dla wielu osób połączenie święta z nadchodzącym weekendem. Jest to czas, który pozwala również na rozsądne planowanie podróży. Z doświadczenia wiadomo, że więcej czasu na podróż nie oznacza spokojniejszej jazdy. Niektórzy bardzo się spieszą, stawiając sobie za cel pokonanie zbyt dużej liczby kilometrów.

Pamiętajmy, że na drogach będzie wiele utrudnień, objazdów oraz "niedzielnych" kierowców. Należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność, szczególnie że pogoda w listopadzie potrafi sprawić niemiłe niespodzianki.

Aby uniknąć stresu związanego z parkowaniem na zatłoczonych parkingach, lepiej zostawić samochód nieco dalej od miejsca docelowego. Jeśli spodziewamy się dużych utrudnień warto pomyśleć o pozostawieniu samochodu w garażu i w dniu Wszystkich Świętych zdecydować się na transport publiczny.

Zanim wyruszymy w podróż sprawdźmy sprawność pojazdu, w tym poprawność działania świateł. Podczas jazdy pamiętajmy o robieniu 15-minutowych przerw raz na dwie godziny. Zwracajmy uwagę na zmiany w organizacji ruchu i znaki drogowe - nie jeźdźmy na pamięć i ostrożnie korzystajmy z nawigacji satelitarnej.

Po spożyciu alkoholu z kolei najlepiej odczekać od kilkunastu godzin do doby, zanim zasiądziemy za kierownicą. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy większy dystans od poprzedzającego pojazdu. Unikajmy również powrotu na ostatnią chwilę.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

/ll

d1yf5m5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yf5m5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj