Trwa ładowanie...
dpjcvyf
Infiniti Q30: wyżej niż kompakt

Infiniti Q30: wyżej niż kompakt

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dpjcvyf

Luksusowa marka Nissana z trudnością przebija się do świadomości europejskich klientów. Dzięki zaprezentowanej we Frankfurcie premierze, może się to zmienić. Infiniti, kojarzone dotąd z pokaźnymi sedanami oraz SUV-ami, wprowadza do sprzedaży kompaktowe Q30. Model ten różni się jednak nieco od rywali z segmentu C.

Czasy, w których samochodami z etykietą premium mogły być jedynie największe limuzyny, minęły bezpowrotnie. Dziś dysponujący nieco większym zasobem gotówki klienci z chęcią kupią nawet lepiej wyposażone auto kompaktowe. Najwięksi producenci tego nurtu już dawno zauważyli tę tendencję i posiadają w swojej ofercie taki samochód. Mercedes Klasy A, BMW serii 1, Audi A3 i Lexus CT zyskały właśnie nowego rywala - Infiniti Q30. Atutem tego japońskiego modelu jest niewątpliwie stylistyka. Mimo właściwych temu segmentowi, niewielkich gabarytów, samochód jest imponujący ze względu na swoją prezencję. Projektanci postawili na próby pogodzenia ostrych przetłoczeń z miękkimi liniami nadwozia. Efekt może się podobać lub nie, ale z całą pewnością przyciąga wzrok.

dpjcvyf

Klienci, którzy zdecydują się na Q30, będą mogli w szerokim zakresie personalizować wygląd jego wnętrza. Co ciekawe, do kompaktowego Infiniti będzie można zamówić system, który emituje fale akustyczne znoszące hałasy dobiegające z zewnątrz i będące następstwem pracy samochodu. Opcjonalnie model można wyposażyć także w elektroniczny system zapobiegania zderzeniom, którego skuteczność została oceniona bardzo wysoko przez amerykańską instytucję IIHS.

Pod maską Q30 może pracować jeden z dwóch silników Diesla lub dwóch motorów benzynowych, z których jeden występuje w dwóch wersjach o różnych parametrach. Zwolennicy oleju napędowego mogą zdecydować się na motor 1,5 l (109 KM i 160 Nm) lub 2,2 l (170 KM i 350 Nm). Miłośnicy zapachu spalonej benzyny mogą wybrać pomiędzy silnikiem 1,6 l (122 KM i 200 Nm lub 156 KM i 250 Nm) oraz 2,0 l (211 KM i 350 Nm).
tb, moto.wp.pl

Samochody w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf