Trwa ładowanie...

Hybrydowe motocykle Kawasaki coraz bliżej. Wyciekły rysunki patentowe

Napędy hybrydowe w przypadku samochodów są dziś czymś zupełnie normalnym. Inaczej wygląda kwestia motocykli, lecz niebawem i to może się zmienić. Wszystko za sprawą Kawasaki, które pracuje nad hybrydowymi napędami dla jednośladów.

Share

Hybrydowe motocykle Kawasaki coraz bliżej
Hybrydowe motocykle Kawasaki coraz bliżejŹródło: Materiały prasowe
d10g13v

Hybrydowe napędy dają wiele korzyści. Pozwalają obniżyć średnią emisję spalin, a nierzadko także poprawić osiągi danego pojazdu. Właśnie dlatego połączenie silnika spalinowego z elektrycznym jest coraz częściej stosowane także w pojazdach sportowych. Niebawem, za sprawą Kawasaki, do tego grona dołączą również jednoślady.


Pierwsze informacje o hybrydowych planach japońskiej marki pojawiły się jesienią 2020 roku. Dziś okazuje się, że nie były to plotki, gdyż do urzędów patentowych wpłynęły właśnie rysunki przedstawiające generator, który miałby wspomagać spalinowe silniki Kawasaki, zwiększając moc napędu oraz obniżając zapotrzebowanie na paliwo.


Na razie nie wiadomo, czy zestaw pozwoli także na podróżowanie w trybie w pełni elektrycznym. Trudno też ocenić dokładny wpływ na poprawę osiągów. Pewnym jest jednak, że Kawasaki poważnie traktuje ten temat i pierwszy motocykl z hybrydą to tylko kwestia czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10g13v

Podziel się opinią

Share
d10g13v
d10g13v
Więcej tematów