Trwa ładowanie...

Hennessey VR1200 testuje najszybszą autostradę w USA

Hennessey VR1200 testuje najszybszą autostradę w USAŹródło: zdjęcie producenta
d1abd3v
d1abd3v

W Teksasie zostanie otwarta najszybsza autostrada w USA i na zachodniej półkuli. Będzie na niej dozwolona jazda z prędkości 85 mil na godzinę, czyli 137 km/h. Przed otwarciem nowej drogi jej możliwości zostały sprawdzone przez najszybszą markę w USA i na zachodniej półkuli - teksańskie Hennessey.

Brian Smith zasiadł za kierownica imponującego VR1200. Jest to zmodyfikowany Cadillac CTS coupe z 7-litrowym silnikiem o mocy 1226 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 1504 Nm. Ten ekstremalny model to nie tylko moc, ale też lekkość zapewniona przez nadwozie z włókna węglowego i możliwość skutecznego zatrzymania dzięki ceramicznym hamulcom.

Hennessey twierdzi, że VR1200 jest w stanie rozpędzić się do prędkości 242 mil na godzinę, czyli 390 km/h. Sprawdzenie takiej prędkości maksymalnej nie jest jednak łatwe - trzeba mieć do tego odpowiednia drogą. Możliwości VR1200 sprawdzono zatem na nieotwartej jeszcze nowej autostradzie. Samochód udało się rozpędzić do 356 km/h. Zapewne dało by się szybciej, ale i tak jest to imponujący wynik. W końcu to publiczna droga, a nie specjalny tor wyścigowy.

sj

d1abd3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1abd3v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj