Trwa ładowanie...

Helikopter do walki ze smogiem zawieszony. Powodem zbyt duże stężenie smogu

Władze indyjskiego miasta Nowych Delhi podjęły walkę ze smogiem. Poza zakazem wjazdu niektórym samochodom i podniesionym cenom parkowania, na posterunku pojawił się helikopter. Ambitny plan trafił na niespodziewaną przeszkodę.

Helikopter do walki ze smogiem zawieszony. Powodem zbyt duże stężenie smoguŹródło: East News, fot: DOMINIQUE FAGET
d20d0gg
d20d0gg

W Nowych Delhi planowano użyć helikopterów, by spryskać teren wodą. Jak się okazało, widoczność spadła do tak niskiego poziomu, że nad miastem zakazano wszelkich lotów. Tak, w tym lotów helikopterami, które miały pomóc w walce ze smogiem. Te będą mogły wylecieć dopiero, gdy poziom zanieczyszczeń spadnie.

By poprawić sytuację, władze Nowych Delhi zdecydowały się też na wymuszenie zmniejszenia liczby samochodów. Ceny parkowania wzrosły czterokrotnie, a wjazd do miasta został częściowo ograniczony. Auta z numerami rejestracyjnymi kończącymi się na parzystą liczbą i nieparzystą mogą wjeżdżać w inne dni..

Przez ograniczoną widoczność w mieście dochodzi do zwiększonej liczby stłuczek. Mieszkańcy mają także problemy z oddychaniem, a lekarze alarmują, że stan powietrza może mieć negatywny skutek na zdrowiu.

d20d0gg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20d0gg
Więcej tematów