Trwa ładowanie...
d32g8vp

Genesis GV80 to koreańska odpowiedź na SUV-y BMW i Mercedesa

Podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku nowa koreańska marka Genesis pokazała koncept SUV-a napędzanego dzięki ogniwom paliwowym. Będzie to konkurent takich modeli jak BMW X5 i Mercedes GLE.
Share
Genesis GV80 to koreańska odpowiedź na SUV-y BMW i Mercedesa
Źródło: Materiały prasowe
d32g8vp

Hyundai nie tak dawno stworzył nowa markę Genesis, pod którą sprzedaje modele segmentu premium. Aktualnie w jej ofercie znajdują się dwie limuzyny, ale w dzisiejszych czasach stworzenie SUV-a jest obowiązkiem. W Nowym Jorku Koreańczycy zaprezentowali koncept takiego modelu.

Genesis GV80 otrzymał odważną stylistykę – od nietypowej, podwójnej osłony chłodnicy, przez paski przednich i tylnych świateł po liczne łukowate linie. Trudno dziś zgadywać, które z tych elementów maja szansę trafić do modelu produkcyjnego. Oprócz tego projektanci stworzyli długą maskę nad masywnym przodem auta i dużą, przestronną kabinę nadającą nieco pudełkowaty kształt całemu nadwoziu.

We wnętrzu jest minimalistycznie i nowocześnie. Na górze konsoli centralnej umieszczono bardzo szeroki, 22-calowy ekran OLED, pod którym znalazła się czysta powierzchnia bez żadnych elementów. Jak to w przypadku samochodu koncepcyjnego, kabina modelu GV80 przede wszystkim ma ciekawie wyglądać, a stronę praktyczną pozostawiono na czas projektowania modelu produkcyjnego. Oznacza to, że samochód pokazany w Nowym Jorku, otrzymał cztery fotele i wysoki tunel centralny.

d32g8vp

Ważna jest jednak nie tylko zapowiedź SUV-a marki Genesis, ale też napęd użyty w modelu GV80. To najnowszy układ plug-in z ogniwami paliwowymi. Oznacza to, że prąd nie tylko jest produkowany z wodoru, ale też można naładować akumulatory z gniazdka.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Marka Genesis nie ma łatwego startu i cały czas jej modele sprzedają się przede wszystkim w Korei. Wprowadzenie SUV-a do oferty będzie na pewno kluczowym posunięciem, pozwalającym rzucić wyzwaniem innym markom z segmentu premium. Do tego firma liczy na rynek chiński, na który ma wejść ok. 2019 roku.

d32g8vp

Podziel się opinią

Share
d32g8vp
d32g8vp
Więcej tematów