Trwa ładowanie...
d2is81p
fotele

Fotele samochodowe zamiast ławek rezerwowych. Recaro zdradza kulisy historyczne

Ławka rezerwowych to ostatnie miejsce, na które chce trafić piłkarz. Jak się okazuje, są powody dla których większość najlepszych drużyn piłkarskich na świecie ma zamiast tradycyjnej ławki lub krzesełek stadionowych fotele, które wyglądają jak wyjęte ze sportowych samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygląd ławek na meczach piłkarskich może zaskakiwać.
Wygląd ławek na meczach piłkarskich może zaskakiwać. (Fot. Recaro)
d2is81p

Ostatnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej wygrali Francuzi. Świętowaniu nie ma końca. Oprócz aspektów sportowych, wprawne oko wypatrzyło, że tuż obok linii bocznej boiska w miejscach, gdzie siedzą rezerwowi, zamiast ławki znajdują się kubełkowe fotele Recaro.

Powód, dla którego tam są, jest dość prozaiczny. Otóż ponad 20 lat temu przedstawiciel firmy Recaro był w zarządzie drużyny piłkarskiej F. C. Kaiserslautern, a menadżer zespołu Kalli Feldkamp miał problemy z plecami. Recaro zaproponowało mu wygodny fotel z podparciem bocznym, aby poprawić stan zdrowia menadżera. Jak się okazało, piłkarzom bardzo spodobało się to siedzisko i często z niego korzystali. Niedługo później uznano, że każdy powinien mieć taki fotel w ramach umowy sponsorskiej.

To zapoczątkowało modę na ustawanie różnych nietypowych ławek rezerowych. Linie lotnicze ustawiały fotele z samolotów, producenci samochodów przywozili swoim drużynom siedzenia samochodowe, a ci, którzy nie mieli wśród sponsorów nikogo z branży, po prostu zamawiali od Recaro.

d2is81p

Doszło do tego, że niemiecka firma wydzieliła u siebie dział foteli dla piłkarzy i stworzono specjalne oferty sprzedażowe. Oprócz nowoczesnych ławek rezerowoych produkuje także miejsca biznesowe na stadionach. Dziś wg przedstawicieli Recaro, ponad 70 najlepszych drużyn piłkarskich siedzi na ich siedzeniach kubełkowych. Warto dodać, że w ofercie są opcje dodatkowe, takie jak ogrzewanie siedzeń.

Cały trend rozpoczął się w 1994 roku z powodu jednego mężczyzny, który miał problemy z kręgosłupem, a dziś jest ogronym biznesem.

d2is81p

Podziel się opinią

Share

d2is81p

d2is81p