Trwa ładowanie...
d1xte64

Fatalne warunki na drogach - są korki i kolizje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fatalne warunki na drogach - są korki i kolizje
(Jupiterimages)
d1xte64

Po nocnych opadach śniegu na drogach panują trudne warunki. W wielu miejscach tworzą się korki a na jezdniach zalega błoto pośniegowe. Od rana w województwie mazowieckim doszło do kilkunastu kolizji - informuje policja i apeluje do kierowców o ostrożność.

Mazowsze

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na Mazowszu w wielu miejscach drogi są śliskie z powodu śniegu i błota pośniegowego. W nocy w spadło kilka centymetrów śniegu. Na ulicach Warszawy pracuje kilkadziesiąt pługosolarek - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

d1xte64

- W Warszawie od rana na drogach panują trudne warunki. W wielu miejscach tworzą się korki. Jak dotąd doszło do 11 kolizji - powiedział Rafał Marczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Większych niż zwykle utrudnień należy spodziewać się m.in. na trasach wjazdowych do stolicy, Modlińskiej, Trasie Toruńskiej, Prymasa Tysiąclecia, Ostrobramskiej, Łopuszańskiej i w Al. Jerozolimskich.

Wielkopolska

Ponad 130 jednostek odśnieżających pracuje rano na drogach Wielkopolski. W całym regionie pada śnieg, na wszystkich drogach zalega błoto pośniegowe - poinformowała dyżurna poznańskiego oddziału GDDKiA.

d1xte64

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie na wiaduktach, mostach i w pobliżu akwenów wodnych oraz terenach leśnych.

Podlaskie

Intensywne opady śniegu, miejscami zawieje i zamiecie, utrudniają w poniedziałek jazdę w województwie podlaskim. Wszystkie drogi główne są przejezdne, ale nawet na trasach krajowych jest zajeżdżony śnieg - poinformowali drogowcy.

Według meteorologów, takie warunki będą się utrzymywać w regionie przez cały dzień. Może spaść od 5 do 10 cm śniegu, miejscami śniegu może być więcej ze względu na podmuchy wiatru. Właśnie na zawieje i zamiecie narzekają drogowcy, bo odśnieżone odcinki są znowu zasypywane.

d1xte64

Policja nie odnotowała na razie poważniejszych zdarzeń drogowych. W Białymstoku, gdzie praktycznie wszystkie ulice pokrywa zajeżdżony śnieg, kierowcy jeżdżą wolno, na niektórych ulicach tworzą się korki; ma na to wpływ także poranne spiętrzenie ruchu.

Lubuskie

Śnieg padający od kilku godzin w woj. lubuskim sprawił, że warunki jazdy na drogach regionu są bardzo trudne - zarówno na trasach krajowych, jak i lokalnych.

Korki tworzą się m.in. na drodze krajowej nr 2 do granicy w Świecku, gdzie tiry z trudem pokonują większe wzniesienia. Tak było nad ranem w Torzymiu, gdzie tir stanął w poprzek drogi i zablokował ją na kilkadziesiąt minut. Policji udało się już przywrócić ruch, ale należy liczyć się w tym miejscu z długimi korkami.

d1xte64

Przejazd jest utrudniony w okolicach Rzepina z uwagi na obowiązujący tam objazd. Ruch odbywa się w tym miejscu bardzo wolno.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze poinformował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne; jest jednak ślisko, gdyż pokrywa je błoto pośniegowe lub zajeżdżona warstwa śniegu. Z komunikatu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wynika, że nawierzchnie tych tras pokrywa cienka warstwa śniegu, a na wielu drogach są koleiny i zaspy. Na trasach krajowych pracuje obecnie 51 pługów, piaskarek i solarek.

Zgodnie z prognozami w ciągu dnia śnieg ma przestać padać; dopiero wówczas należy spodziewać się poprawy warunków jazdy.

d1xte64

Podziel się opinią

Share

d1xte64

d1xte64