Trwa ładowanie...
d32g8vp

Elon Musk potwierdził. Będzie ciągnik siodłowy i pick-up Tesli

Tesla nie nadąża z produkcją, ale amerykański producent samochodów elektrycznych cały czas chce się szybko rozwijać. Kolejnym etapem będą pojazdy użytkowe. Elon Musk potwierdził, że trwają prace na ciągnikiem siodłowym i pick-upem.
Share
Elon Musk potwierdził. Będzie ciągnik siodłowy i pick-up Tesli
Źródło: Materiały prasowe, Fot: peiserdesign
d32g8vp

Spekulacje w obu przypadkach były już od dawna, a teraz Elon Musk na Twitterze podał, kiedy można się spodziewać nowych pojazdów z logo Tesli. Ciągnik siodłowy ma zadebiutować już we wrześniu 2017 roku. Szef amerykańskiej firmy napisał, że jest to "zupełnie nowy poziom".

To stwierdzenie może oznaczać wszystko, ale najważniejsze jest to, że wg zapowiedzi Muska, elektryczny ciągnik siodłowy pozwoli znacząco zmniejszyć koszt transportu towarów. Kierowcy ciężarówek i tak muszą robić regularne przerwy, w trakcie których można doładowywać akumulatory.

Już wcześniej przedstawiciele Tesli zapowiadali, że planują tworzenie pojazdów komercyjnych – właśnie ciężarówek, ale też autobusów. O tych drugich jednak na razie nic nie wiadomo.

Elon Musk natomiast potwierdził, że w ciągu 18-24 miesięcy jego firma zaprezentuje swojego pick-upa. Powrócić też ma Roadster. Jednak nie wiadomo kiedy Tesla stworzy drugą generację swojego kabrioletu.

d32g8vp

Podziel się opinią

Share
d32g8vp
d32g8vp
Więcej tematów