Trwa ładowanie...
d2j668q

Elektryczny NIO EP9 pobił rekord północnej pętli Nurburgringu

Ustanawianie jak najlepszych czasów okrążenia północnej pętli słynnego niemieckiego toru Nurburgring to świetna reklama i z tego postanowiła skorzystać chińska marka NIO, która stworzyła elektryczny supersamochód. Okazał się on najszybszym produkcyjnym autem, które pokonało ponad 20-kilometrowe Nordschleife.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczny NIO EP9 pobił rekord północnej pętli Nurburgringu
(Materiały prasowe)
d2j668q

NIO to nowa marka z Chin produkująca samochody elektryczne, która ma zamiar konkurować z Teslą. Jednak oprócz bardziej popularnych modeli stworzyła też flagowy supersamochód EP9. Pod wyjątkowo prezentującym się nadwoziem ukryto cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1360 KM.

Możliwości NIO EP9 są imponujące. Samochód osiąga 100 km/h w 2,7 s, 200 km/h w 7,1 s, a 300 km/h w 15,9 s. Maksymalna prędkość to 313 km/h. Chiński producent podaje, że na pokonanie 1/4 mili model ten potrzebuje 10,1 s i na końcu tego odcinka osiąga 249 km/h. EP9 nie jest jedynie szybkie na prostej, ale też dobrze radzi sobie z zakrętami. Wszystko dzięki podłodze z dyfuzorem na całej długości, regulowanemu splitterowi z przodu i aktywnemu tylnemu skrzydłu. Łącznie z innymi elementami aerodynamicznymi zapewnia to chińskiemu supersamochodowi sporo docisku. Jak podaje producent, akumulatory zapewniają zasięg 427 km, a ich naładowanie ma zajmować 45 min.

Czas ustanowiony przez NIO EP9 na północnej pętli Nurburgringu to 6:45,9, co jest lepszym wynikiem nawet od uzyskanego przez Radicala SR8LM, którego mimo homologacji drogowej można traktować bardziej jak auto wyczynowe. Zatem chiński supersamochód ustanowił nie tylko rekord dla pojazdów elektrycznych, ale też wszystkich modeli produkcyjnych. Wystarczy obejrzeć nagranie, aby przekonać się, jak szybki jest NIO EP9. Co więcej, to wyjątkowe auto pobiło też rekord dla modeli elektrycznych na francuskim torze Paul Ricard, gdzie ustanowiło czas 1:52,78.

Supersamochód to przede wszystkim reklama dla nowej marki. Jego produkcja zostanie ograniczona do 20 egzemplarzy, a każdy z nich ma kosztować niemal 1,5 mln dolarów. Oprócz tego modelu marka NIO równolegle w 2018 r. rozpocznie produkcję 7-osobowego SUV-a ES8.

d2j668q

Podziel się opinią

Share

d2j668q

d2j668q