Trwa ładowanie...
ycipk-1g36mz
ycipk-1g36mz

Egzaminatorzy prawa jazdy zatrzymani w sprawie korupcji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1g36mz

Łódzcy policjanci zatrzymali trzech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Piotrkowie Trybunalskim. Są podejrzani o przyjmowanie łapówek przy egzaminach na prawo jazdy. Grozi im do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska, zatrzymani to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego w wieku od 49 do 53 lat. Przedstawiono im kilka zarzutów - m.in. przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i biernego łapownictwa.

Ustalono, że 53-latek "załatwił" kursantowi zdanie egzaminu na prawo jazdy w zamian drobną część, o wartości ok. 150 zł, do swego samolotu. Kolejny egzaminator przyjął za podobną przysługę trzy butelki koniaku. Po przedstawieniu zarzutów wszyscy zostali zwolnieni do domu; wobec najstarszego z podejrzanych zastosowano dozór policyjny.

ycipk-1g36mz

To kolejne osoby podejrzane w związku z aferą korupcyjną w piotrkowskim WORD w latach 2001-2004. Dotąd zatrzymano w sumie 10 osób; trzy przebywają w areszcie. Wśród nich są m.in. dwaj właściciele auto-szkół, egzaminatorzy oraz pośrednicy, którzy wykorzystując wpływy u egzaminatora w zamian za łapówki załatwiali kursantom pomyślne zdanie egzaminów na prawo jazdy.

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kilka samochodów podejrzanych oraz gotówkę. W śledztwie przesłuchano kilkaset osób; sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. (PAP)

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1g36mz

ycipk-1g36mz
ycipk-1g36mz