Dziadek i wnuk pojechali kupić samochód. Na drodze ekspresowej holowali seicento bez opony

Policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3 dostrzegli niewłaściwie holowanego fiata seicento. Samochód nie był właściwie oznakowany, brakowało w nim jednej opony, a za kierownicą siedział 23-latek bez uprawnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochód został zatrzymany przez policję
Samochód został zatrzymany przez policję (Materiały prasowe, Fot: Policja Lubuska)
WP

Zdarzenie miało miejsce 13 marca. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli daewoo matiza, który na drodze ekspresowej ciągnął fiata seicento. Gdyby tego było mało, samochód był przymocowany za pomocą zwykłego sznurka, a w małym fiacie nie było opony. Jak się okazało, pierwszym autem jechał 73-latek, zaś drugim jego 23-letni wnuk, który ponadto nie miał uprawnień.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Mężczyźni tłumaczyli, że udało im się w Szczecinie kupić białego fiata za okazyjną cenę. Niestety samochód był uszkodzony, a oni nie chcieli wydawać pieniędzy na lawetę, więc zdecydowali się holować auto do województwa wielkopolskiego. Nie przewidzieli, że koszt mandatów może znacznie przewyższyć cenę usługi transportu auta.

Materiały prasowe
Podziel się

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w kwocie po 1000 zł: 73-latek za udostępnienie pojazdu wnukowi, 23-latek za jazdę bez uprawnień, każdy z nich zapłaci także za niewłaściwe holowanie. To nie koniec wydatków. Będą też musieli zapłacić za postój auta na parkingu policyjnym.

WP
Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP