Trwa ładowanie...
d15izip

Droższe parkowanie w Krakowie. Nawet 6 zł za godzinę postoju

Władze Krakowa zatwierdziły wzrost stawek za postój pojazdów w strefie płatnego parkowania. W najdroższych miejscach trzeba będzie zapłacić 6 zł za godzinę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Droższe parkowanie w Krakowie. Nawet 6 zł za godzinę postoju
(East News, Fot: JACEK BORON/REPORTER)
d15izip

Nowe stawki mają obowiązywać od 15 grudnia 2019 r. Teraz jest to stawka 3 zł/h. Zakładano wzrost nawet do 9 zł za godzinę postoju, ale ostatecznie zdecydowano się na stawkę 6 zł dla pierwszej, najbardziej zatłoczonej i najatrakcyjniejszej strefy (A). W drugiej (B) ma być to 5 zł, a w trzeciej (C) 4 zł.

Proponowana stawka 9 zł była krytykowana i władze ustąpiły. Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig uważa, że 6 zł to może być za mało, by osiągnąć cel. A jest nim nakłonienie przyjezdnych do rezygnacji z korzystania z aut.

Opłaty mają być pobierane od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00-20.00. Nie będą pobierane w niedziele, Święta Wielkanoce, Wigilię, Boże Narodzenie oraz 1 listopada.

Zmianie ulegnie także koszt abonamentu miesięcznego. W strefie A ma kosztować 500 zł, w strefie B - 400 zł i w strefie C - 300 zł, a we wszystkich trzech na raz - 750 zł.

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip