Trwa ładowanie...
dl6p82u

Debiut Hondy FCV Concept nowej generacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debiut Hondy FCV Concept nowej generacji
(zdjęcie producenta)
dl6p82u

Podczas Salonu Samochodowego w Detroit zadebiutowała Honda FCV. Pojazd jest zapowiedzią stylistyki wersji produkcyjnej nowego samochodu na ogniwa paliwowe.

FCV zaoferuje nabywcom 5-osobową kabinę, szacowany zasięg 480 km oraz napełnianie zbiornika pod ciśnieniem w czasie krótszym niż 3 min. Stos ogniw paliwowych zainstalowany w całości w komorze silnika jest o 33 proc. mniejszy i o 60 proc. bardziej wydajny w porównaniu do poprzedniej jego wersji, stosowanej w modelu FCX Clarity. Pojazd odznacza się dynamiczną stylizacją nadwozia, płynnie poprowadzonymi przetłoczeniami oraz niską i szeroką sylwetką.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Honda FCV Concept zadebiutowała w Japonii 17 listopada 2014 r., a podczas targów Los Angeles Auto Show producent ogłosił, że zasili konto firmy FirstElement Fuel kwotą 13,8 mln dolarów, aby stworzyć dodatkowe stacje tankowania wodoru w stanie Kalifornia, co ma na celu popularyzację samochodów z ogniwami paliwowymi. Wersja produkcyjna FCV ma wejść do sprzedaży w Japonii w marcu 2016 r., a następnie w Stanach Zjednoczonych.

dl6p82u

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Od ponad 20 lat Honda jest liderem w dziedzinie rozwoju i wdrażania ogniw paliwowych do napędu aut. Oryginalny model FCX był pierwszym w USA, który uzyskał certyfikaty EPA oraz CARB (listopad 2002 r.), pierwszym na świecie produkowanym seryjnie autem z ogniwami paliwowymi (grudzień 2002 r.) i pierwszym samochodem tego typu, który trafił w ręce klienta indywidualnego (2005 r.).

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Japoński producent był także pierwszym, który rozpoczął wytwarzanie pojazdu specjalnie skonstruowanego do napędu z ogniwami paliwowymi na dedykowanej mu linii produkcyjnej (2008 r.) oraz jako pierwszy stworzył sieć dealerską sprzedającą takie samochody.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów