Trwa ładowanie...
d1rwal3

Dębica wśród najdynamiczniej rozwijających się firm

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dębica wśród najdynamiczniej rozwijających się firm
(Materiały prasowe)
d1rwal3

Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła trzecią pozycję wśród przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej w elitarnym rankingu "100 Najcenniejszych Firm" tygodnika "Newsweek" oraz międzynarodowej firmy doradczej A.T. Kearney.

W odróżnieniu od innych niezależnych rankingów, które klasyfikują firmy głównie poprzez pryzmat ich wartości rynkowej, premiując rynkowych gigantów, ranking przygotowany przez tygodnik "Newsweek" skupia się na najbardziej przebojowych spółkach. Wyróżnione zostały zwłaszcza te, które okres kryzysu i zadyszki w większości branż wykorzystały jako trampolinę do przyśpieszenia własnej ekspansji i wzmocnienia swojej pozycji na rynku, a jednocześnie wyraźnie zwiększyły swoją wartość, co zostało ocenione na podstawie przychodów ze sprzedaży produktów czy usług.

- Nasza spółka jest w bardzo dobrej kondycji, mimo wciąż rosnących kosztów surowców i pogarszających się ogólnych wskaźników ekonomicznych na kluczowych rynkach zagranicznych, do których eksportujemy ponad 80 proc. naszej produkcji - powiedział Jacek Pryczek, prezes zarządu Dębicy. - W 2011 roku osiągnęliśmy rekordowe wyniki finansowe w całej historii spółki. Przychody ze sprzedaży wyniosły niemal 2,5 miliarda złotych, czyli niemal o 30 proc. więcej niż w 2010 roku. Tak dobrą sytuację osiągnęliśmy dzięki konsekwentnej strategii, ale także prowadzonym inwestycjom, w których skupiamy się na zwiększaniu produkcji opon typu High Performance i Ultra High Performance przeznaczonych do nowoczesnych samochodów osobowych osiągających wysokie prędkości.

Także w kwietniu 2012 roku Dębica została wyróżniona w rankingu "Filarów Polskiej Gospodarki", przygotowanym przez dziennik "Puls Biznesu" oraz agencję badania opinii TNS Pentor.

Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę...

d1rwal3

Podziel się opinią

Share
d1rwal3
d1rwal3