Trwa ładowanie...
d1dpkvw

Czesi znaleźli niecodzienny sposób na kierowców ciężarówek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesi znaleźli niecodzienny sposób na kierowców ciężarówek
(Materiały prasowe)
d1dpkvw

Czeska drogówka znalazła sposób na kierowców ciężarówek, którzy w czasie jazdy poza prowadzeniem samochodu zajmują się również innymi czynnościami. Na autostradę niedaleko Hradca Kralove wyruszył specjalny… autobus.

Nie od dziś wiadomo, że niektórzy kierowcy ciężarówek umilają sobie dłużącą się podróż różnymi czynnościami, które niekoniecznie są związane z prowadzeniem samochodu. Nagminne jest rozmawianie przez telefon czy prostowanie zdrętwiałych nóg na przedniej szybie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Z wysokości policyjnego radiowozu udowodnienie takiej aktywności jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też mundurowi z Hradca Kralove niedaleko granicy z Polską przesiedli się z radiowozów do nieoznakowanego autobusu. Wysłużona Karosa powoli wyprzedza sunące autostradą ciężarówki, zaś znajdujący się w niej policjanci kamerami nagrywają to, co akurat w tym momencie robi szofer.

d1dpkvw

W razie stwierdzenia wykroczenia, kierowcę zatrzymuje jadący nieopodal nieoznakowany radiowóz. Wśród zatrzymanych byli i tacy, którzy w czasie jazdy czytali gazety bądź oglądali film na przenośnym komputerze.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d1dpkvw

Podziel się opinią

Share

d1dpkvw

d1dpkvw