Trwa ładowanie...
d1ch86y
d1ch86y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czescy policjanci "kradli" auta złodziejom

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ch86y

Prascy policjanci rozbili największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów. Ponieważ dochodzenie było długotrwałe, w jego trakcie funkcjonariusze w miarę możliwości "kradli" złodziejom skradzione przez nich samochody i oddawali je właścicielom.

Przestępcza szajka specjalizowała się przede wszystkim w Skodach Octaviach, kradnąc po kilka samochodów dziennie. Skradzione pojazdy ukrywano na pewien czas w różnych garażach i magazynach. Po kilku dniach przestępcy odwozili je do specjalnie przygotowanych "dziupli", gdzie były rozbierane na części bądź sprzedawane wcześniej umówionym nabywcom.

Dochodzenie w sprawie kradzieży samochodów wszczęto w stolicy Czech w sierpniu. Policjanci zorientowali się, że przestępstw dokonuje większa, bardzo dobrze zorientowana grupa, w związku z czym śledztwo będzie trwać dłużej niż przypuszczano. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie - aby zmniejszyć straty, po kryjomu zabierali złodziejom te auta, które czekały na odwiezienie do dziupli, i oddawali je właścicielom. W ten sposób udało się uniknąć strat w wysokości blisko trzech milionów koron.

d1ch86y

Po zakończeniu śledztwa w ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili akcję, w czasie której zatrzymano dziesięciu członków przestępczej grupy. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Jak poinformował dziennikarzy rzecznik praskiej policji Tomasz Hulan był to największy i najbardziej aktywny gang złodziei samochodów w Pradze. Policjanci szacują, że odpowiada on za ponad 30 proc. wszystkich kradzieży aut w stolicy Czech. Źródło: PAP

ll/tb/ll, moto.wp.pl

d1ch86y

Podziel się opinią

Share

d1ch86y

d1ch86y