Trwa ładowanie...
d4geiqb

Ciepła zima przyspiesza zużycie opon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciepła zima przyspiesza zużycie opon
(Materiały prasowe)
d4geiqb

Tegoroczna zima generalnie należy do łaskawych. Niestety, dodatnie temperatury wpływają na wzrost zużycia opon zimowych.

- Po względnie wysokich temperaturach w ostatnich miesiącach rozsądne wydaje się przeprowadzenie ponownej, szybkiej kontroli opon zimowych. Zwiększonemu zużyciu mogły ulec przede wszystkim "zimówki" zamontowane na osi napędowej - tłumaczy Christian Koch, ekspert ds. ogumienia w DEKRA.

Aby uzyskać wystarczającą przyczepność na śniegu i lodzie opony zimowe powinny posiadać bieżnik o minimalnej głębokości 4 mm. Kolejnym punktem, który należy skontrolować podczas przeprowadzania badania opon jest ciśnienie w ogumieniu - zbyt niskie zwiększa ich zużycie oraz wpływa na wzrost apetytu samochodu na paliwo. W dłuższej perspektywie natomiast ma to negatywny wpływ na opony i w niektórych przypadkach może prowadzić do awarii.

d4geiqb

Opony zimowe, dzięki specyficznym właściwościom jakie daje mieszanka gumy oraz specjalny bieżnik oferują w przypadku niskich temperatur lepsze wyniki podczas hamowania i podczas poruszania się na łukach drogi, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. W niektórych krajach ich stosowanie w miesiącach zimowych jest obowiązkowe, w Polsce natomiast trwają prace nad przepisami, które uregulowałyby tę kwestię.

Źródło: DEKRA

ll/moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d4geiqb

Podziel się opinią

Share

d4geiqb

d4geiqb