Trwa ładowanie...
ycipk-3jpcs1

Ciepła zima przyspiesza zużycie opon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciepła zima przyspiesza zużycie opon
(Materiały prasowe)
ycipk-3jpcs1

Tegoroczna zima generalnie należy do łaskawych. Niestety, dodatnie temperatury wpływają na wzrost zużycia opon zimowych.

- Po względnie wysokich temperaturach w ostatnich miesiącach rozsądne wydaje się przeprowadzenie ponownej, szybkiej kontroli opon zimowych. Zwiększonemu zużyciu mogły ulec przede wszystkim "zimówki" zamontowane na osi napędowej - tłumaczy Christian Koch, ekspert ds. ogumienia w DEKRA.

Aby uzyskać wystarczającą przyczepność na śniegu i lodzie opony zimowe powinny posiadać bieżnik o minimalnej głębokości 4 mm. Kolejnym punktem, który należy skontrolować podczas przeprowadzania badania opon jest ciśnienie w ogumieniu - zbyt niskie zwiększa ich zużycie oraz wpływa na wzrost apetytu samochodu na paliwo. W dłuższej perspektywie natomiast ma to negatywny wpływ na opony i w niektórych przypadkach może prowadzić do awarii.

ycipk-3jpcs1

Opony zimowe, dzięki specyficznym właściwościom jakie daje mieszanka gumy oraz specjalny bieżnik oferują w przypadku niskich temperatur lepsze wyniki podczas hamowania i podczas poruszania się na łukach drogi, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. W niektórych krajach ich stosowanie w miesiącach zimowych jest obowiązkowe, w Polsce natomiast trwają prace nad przepisami, które uregulowałyby tę kwestię.

Źródło: DEKRA

ll/moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

ycipk-3jpcs1
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jpcs1

ycipk-3jpcs1
ycipk-3jpcs1