Trwa ładowanie...

Ceny benzyny i diesla bez większych zmian. LPG pójdzie w górę

Podsumowanie poprzedniego tygodnia pokazuje niewielkie zmiany cen na stacjach paliw. W najbliższych dniach sytuacja ta powinna się utrzymać, ale z jednym wyjątkiem Większa podwyżka może dotknąć LPG - prognozują eksperci.

Share
Ceny benzyny i diesla bez większych zmian. LPG pójdzie w górę
Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d4i2jnp

Stytystyki firm e-petrol i Reflex pokazują nieznacznie różny obraz zeszłego tygodnia. W przypadku tej drugiej firmy nie odnotowano zmian średnich cen na stacjach, natomiast wg tej pierwszej wyniosły one 2 gr na litrze w przypadku benzyny 95 i oleju napędowego oraz 1 gr dla autogazu. Jednak ogólnie obraz rynku jest podobny - ceny na stacjach się ustabilizowały i wahania są nieznaczne.

Notowanie e-petrolu pokazuje, że średnio za benzynę 95 trzeba płacić 5,11 gr/l, droższa 98-oktanowa to już wydatek 5,44 zł/l, natomiast olej napędowy przeciętnie wyceniany jest teraz na 5,04 zł/l. W przypadku LPG średia cena to 2,28 zł/l. Podobne poziomy powinny się utrzymać w nadchodzącym tygodniu, ale z jednym wyjątkiem.

d4i2jnp

W najbliższych dniach najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 średnio powinniśmy tankować po 5,04-5,13 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym wydadzą 5,02-5,13 zł/l. Tankujący autogaz od kilku tygodni na pylonach stacji paliw zauważają jedynie groszowe korekty, ale z analiz e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu paliwo to może zauważalnie podrożeć – w najbliższych dniach średnio za litr gazu będzie się płacić 2,28-2,37 zł.

źródło: e-petrol.pl, BM Reflex

d4i2jnp

Podziel się opinią

Share
d4i2jnp
d4i2jnp
Więcej tematów