Trwa ładowanie...

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców w nowej odsłonie

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców w nowej odsłonieŹródło: WP.PL/Mateusz Pietruszka
d4enl5o
d4enl5o

*Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło nową wersję strony Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców www.cepik.gov.pl, przygotowaną przez Centralny Ośrodek Informatyki. Na nowej witrynie znajdują się zarówno informacje skierowane do obywateli i przedsiębiorców, jak i podmiotów uprawnionych do korzystania z danych gromadzonych w ewidencjach. *

Dzięki nowej witrynie obywatele i przedsiębiorcy uzyskają łatwy dostęp do danych zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów oraz centralnej ewidencji kierowców. W zależności od potrzebnych informacji można skorzystać z różnych dostępnych usług: "Historia Pojazdu" (umożliwia m.in. szybkie sprawdzenie przebiegu z ostatniego badania technicznego, ważność OC czy liczbę poprzednich właścicieli), "Bezpieczny Autobus" (sprawdzenie, czy autobus ma ważny przegląd i ubezpieczenie), Wniosek o udostępnienie danych (możliwość uzyskania różnego rodzaju informacji z centralnej ewidencji pojazdów lub centralnej ewidencji kierowców) i Wniosek o dane statystyczne (do użytku zarówno komercyjnego jak i niekomercyjnego).

Nowe usługi przypadną do gustu nie tylko kierowcom, ale również pracodawcom. Bez trudu uda im się uzyskać informacje o tym, czy dana osoba miała cofnięte uprawnienia lub ma zakaz prowadzenia pojazdów. System CEPiK może pochwalić się dużą popularnością – widać to wyraźnie w statystykach. Miesięcznie z usługi "Historia Pojazdu" korzysta 200 tys. osób, a z "Bezpiecznego Autobusu" 12 tys.

d4enl5o

Wszystkie treści są dostępne z urządzeń mobilnych, a całość dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja portalu informacyjnego odbyła się w ramach projektu CEPiK 2.0.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

mp/moto.wp.pl

d4enl5o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4enl5o
Więcej tematów