Trwa ładowanie...

Benzyna na stacjach wyraźnie podrożała. To efekt problemów w Ameryce

Zgodnie z przewidywaniami w tym tygodniu na stacjach wyraźnie drożała benzyna. Więcej płacimy także za tankownie oleju napędowego, ale zmiana w przypadku diesla jest dużo mniej bolesna dla portfela.

Share
Benzyna na stacjach wyraźnie podrożała. To efekt problemów w Ameryce
Źródło: PAP, fot: PAP
d3qsdjq

Podwyżka cen benzyny to efekt problemów amerykańskich rafinerii, które mocno ograniczyły produkcję paliw w związku z podtopieniami i zniszczeniami po przejściu huraganu Harvey.

Ogólnopolska cena 95-oktanowej benzyny na przestrzeni tygodnia wzrosła aż o 12 gr i za litr tego paliwa kierowcy płacą aktualnie średnio 4,55 zł. Olej napędowy podrożał o grosz i litr diesla to aktualnie wydatek rzędu 4,28 zł. Więcej płacą też kierowcy samochodów z instalacją na LPG. Autogaz mocno drożeje drugi tydzień z rzędu i pierwszy raz od maja 2017 r. jego cena przekroczyła poziom 2 złotych - wynosi aktualnie 2,04 zł za litr.

Najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 i oleju napędowego jest wielkopolskie. Przeciętnie te paliwa kosztują tam, odpowiednio, 4,48 zł/l i 4,24 zł/l. Także w Wielkopolsce kierowcy najmniej płacą za autogaz. Średnia cena LPG wynosi tam 1,99 zł za litr. Na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się woj. świętokrzyskie z najwyższą ceną 95-tki i diesla na poziomie, odpowiednio, 4,57 zł/l i 4,34 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d3qsdjq

Podziel się opinią

Share
d3qsdjq
d3qsdjq
Więcej tematów