Trwa ładowanie...

Benzyna na stacjach wyraźnie podrożała. To efekt problemów w Ameryce

Zgodnie z przewidywaniami w tym tygodniu na stacjach wyraźnie drożała benzyna. Więcej płacimy także za tankownie oleju napędowego, ale zmiana w przypadku diesla jest dużo mniej bolesna dla portfela.

Benzyna na stacjach wyraźnie podrożała. To efekt problemów w AmeryceŹródło: PAP, fot: PAP
dlah6bu
dlah6bu

Podwyżka cen benzyny to efekt problemów amerykańskich rafinerii, które mocno ograniczyły produkcję paliw w związku z podtopieniami i zniszczeniami po przejściu huraganu Harvey.

Ogólnopolska cena 95-oktanowej benzyny na przestrzeni tygodnia wzrosła aż o 12 gr i za litr tego paliwa kierowcy płacą aktualnie średnio 4,55 zł. Olej napędowy podrożał o grosz i litr diesla to aktualnie wydatek rzędu 4,28 zł. Więcej płacą też kierowcy samochodów z instalacją na LPG. Autogaz mocno drożeje drugi tydzień z rzędu i pierwszy raz od maja 2017 r. jego cena przekroczyła poziom 2 złotych - wynosi aktualnie 2,04 zł za litr.

Najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 i oleju napędowego jest wielkopolskie. Przeciętnie te paliwa kosztują tam, odpowiednio, 4,48 zł/l i 4,24 zł/l. Także w Wielkopolsce kierowcy najmniej płacą za autogaz. Średnia cena LPG wynosi tam 1,99 zł za litr. Na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się woj. świętokrzyskie z najwyższą ceną 95-tki i diesla na poziomie, odpowiednio, 4,57 zł/l i 4,34 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

dlah6bu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlah6bu
Więcej tematów