Trwa ładowanie...

Będę jeździła, ale Ty naprawiaj

Będę jeździła, ale Ty naprawiajŹródło: zdjęcie producenta
d3luszc
d3luszc

Wydaje Wam się, że używanie samochodów przez kobiety to przejaw równości płci? Nic bardziej mylnego. Mężczyźni są zmotoryzowanym paniom bardzo potrzebni.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

U zarania motoryzacji samochód był domeną wyłącznie mężczyzn. Wprowadzenie rozruszników wyeliminowało konieczność posiadania przez kierowcę silnych ramion i groźbę odniesienia poważnych obrażeń podczas zapalania silnika. To otworzyło kobietom drogę do świata samochodów. Dziś auta stały się komfortowe i łatwe w prowadzeniu, z czego korzysta wiele kobiet i wielu producentów samochodów. Kobiety doskonale jednak wiedzą, że auto kiedyś musi być serwisowane, a wtedy najlepiej zwrócić się do mężczyzny.

Jak pokazują przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania, zaledwie 30 proc. kobiet decyduje się na to, by używany przez siebie samochód samodzielnie zawieźć do naprawy. Dla 35 proc. spośród kobiet, które przekazały obowiązki związane z serwisowaniem pojazdu mężczyźnie, powodem do takiego postępowania było przeświadczenie o małym doświadczeniu w dziedzinie motoryzacji.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Co ciekawe, pytania ankiety, na które odpowiedziało ponad tysiąc osób, pokazały, że obowiązków związane z naprawą i serwisowaniem samochodu chętnie zrzekają się również ludzie młodzi. Aż 30 proc. kierowców do 24 roku życia, niezależnie od płci, woli, by ich auto do warsztatu odwozili rodzice.

W otrzymanych przez Anglików danych mężczyźni znajdą potwierdzenie, że istnieją jeszcze przyczółki, w których to oni dominują. Z drugiej jednak strony ankietę ciepło mogą przyjąć feministki. W końcu prowadząca samochód kobieta, która nie wie nawet jak i co zatankować, to już rzadkość.

Źródło: Bosch Car Service

tb/

d3luszc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3luszc
Więcej tematów