Trwa ładowanie...
ycipk-tsb73w

Autonomiczne Audi szybsze od kierowcy wyścigowego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autonomiczne Audi szybsze od kierowcy wyścigowego
(zdjęcie producenta)
ycipk-tsb73w

Audi RS 7 nowej generacji z systemem autonomicznej jazdy dało pokaz możliwości na torze Sonoma Raceway w USA. Model „kręcił” lepsze czasy od osiąganych przez kierowców wyścigowych.

- Na torze w Sonomie widzieliśmy, jak Audi RS 7 z systemem autonomicznej jazdy z każdym kolejnym okrążeniem zbliża się do granic swoich możliwości. Czasy okrążeń zdobyte przez ten pojazd okazały się lepsze od czasów przejazdów kierowców sportowych. Dystans 4 050 m. pokonał w 2:01,01 min. - powiedział Thomas Muller, odpowiedzialny w Audi za rozwój układu hamulcowego i kierowniczego oraz systemów wsparcia kierowcy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

ycipk-tsb73w

Samochód jest testowany w coraz trudniejszych warunkach. W październiku ub. r. RS 7 „Bobby” pokonało okrążenie na torze Hockenheimring z prędkością 250 km/h. Egzemplarz „Jack” był z kolei sprawdzany podczas rzeczywistego ruchu ulicznego na trasie z Silicon Velley do Las Vegas oraz na niemieckich autostradach, gdzie poruszał się z prędkością 130 km/h.

Model „Robby” jest lżejszy od swojego poprzednika, osiąga moc 560 KM i posiada automatyczne sterowanie wszystkimi funkcjami, zarówno podczas hamowania, wykonywania manewrów i przyspieszania. Pierwszym pojazdem seryjnym dostępnym z takim rozwiązaniem będzie Audi A8 kolejnej generacji.

Źródło: Audi

ycipk-tsb73w

ll/moto.wp.pl

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-tsb73w

ycipk-tsb73w
ycipk-tsb73w