Trwa ładowanie...
d2kxstv
Aston Martin V12 Vantage S Roadster: najszybszy kabriolet marki
Moto Target

Aston Martin V12 Vantage S Roadster: najszybszy kabriolet marki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kxstv

Aston Martin zaprezentował model V12 Vantage S w wersji Roadster. Jest to najszybszy otwarty model w historii brytyjskiej marki.

Podobnie, jak w przypadku wersji ze sztywnym dachem, Roadster otrzymał dodatkowe wloty powietrza umieszczone na pokrywie silnika, elementy dekoracyjne z włókna węglowego i zmieniony przedni grill inspirowany konceptem CC100 Speedster. Producent zastosował również nowe obręcze aluminiowe i lżejszy układ wydechowy. Wnętrze sportowego Astona zostało przyozdobione elementami z włókna węglowego, natomiast za dopłatą firma oferuje pakiet „Q”, w którego skład wchodzi panel przełączników polakierowanych na czarno.

d2kxstv

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik V12 produkujący 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego, które zapewniają przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 323 km/h. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią manualną Sportshift III AMT.

(fot. zdjęcie producenta)

Ponadto, samochód został wyposażony w układ adaptacyjnego zawieszenia, ceramiczne tarcze hamulcowe, dwustopniowy układ dynamicznej kontroli stabilności oraz specjalny tryb Sport, którego aktywowanie zmienia nastawienia pracy poszczególnych podzespołów z uwzględnieniem dynamicznych warunków eksploatacji.

Aston Martin V12 Vantage S Roadster wejdzie do sprzedaży jeszcze w 2014 roku.

(źródło: Mototarget.pl)

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

d2kxstv

Podziel się opinią

Share

d2kxstv

d2kxstv