Trwa ładowanie...

Amerykanie wysoko ocenili bezpieczeństwo Toyoty Prius C

Amerykanie wysoko ocenili bezpieczeństwo Toyoty Prius CŹródło: zdjęcie producenta
d4mbrqs
d4mbrqs

Toyota Prius C 2015 znalazła się w klubie Top Safety Pick amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety. Model uzyskał najwyższe noty w czterech testach bezpieczeństwa.

Mała hybryda została w tym roku odświeżona, a zmiany objęły przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa. Wzmocniono strukturę przodu nadwozia i przedziału pasażerskiego oraz wydłużono kurtyny powietrzne. Modyfikacje sprawiły, że zasięg zniszczeń w teście small overlap front okazał się o 3 cale krótszy od tego przed zmianami.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Prius C od lat uzyskiwał wysokie noty w czterech podstawowych crash testach IIHS (zderzenie dużą powierzchnią przodu auta, uderzenie w bok, wytrzymałość dachu, bezpieczeństwo fotela i ochrona głowy). W 2012 r. wprowadzono dodatkowy test, który sprawdza skutki zderzenia jedną czwartą długości przodu samochodu (small overlap front). Testowany pojazd porusza się z prędkością 64 km/h. Odświeżony Prius uzyskał wystarczającą odporność w tym sprawdzianie.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Model czeka jeszcze na wprowadzenie najnowszego pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego. Gdy to nastąpi, auto będzie się kwalifikowało do specjalnej kategorii „Top Safety Pick+”. Obecnie w Polsce pakiet ten jest dostępny pod nazwą Toyota Safety Sense w najnowszych Aurisach, Avensisach i Aygo. W przyszłym roku trafi m.in. do nowych RAV4, Priusów oraz C-HR.

d4mbrqs

W tym roku w grupie „Top Safety Pick+” znalazło się 5 modeli Toyoty – Prius liftback, Prius +, Camry, Highlander i Sienna. Do kategorii „Top Safety Pick” zaliczono Priusa C, Avalona i RAV4. Innymi wyróżnionymi hybrydymi były Honda Fit, Chevrolet Volt, Ford C-Max Hybrid, Lexus CT 200h, Lexus RC i Lexus NX.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d4mbrqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbrqs
Więcej tematów