Trwa ładowanie...

Akcja Znicz 2008

Akcja Znicz 2008
d2wwe69
d2wwe69
Policyjna akcja Znicz na razie nie skłoniła kierowców do ostrożniejszej jazdy. Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek rano na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Powązkowskiej w Warszawie. Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce koło Sierpca na trasie nr 10 - informuje TVN24.

Pierwsze wypadki

Do wypadku w Warszawie doszło przed ósmą. Samochody Daewoo i Renault jechały w tym samym kierunku. Kierowca Renault zmieniał pas ruchu i właśnie w tym momencie doszło do zderzenia z Daewoo. Auto uderzyło na przeciwległym pasie w Fiata Cinquecento i Mitsubishi. Niestety, pasażer Cinquecento zginął na miejscu. Do szpitala trafiły dwie ranne osoby z innych samochodów.

W piątek doszło także do innego śmiertelnego wypadku. Na trasie krajowej nr 10 w Stropkowie, 15 kilometrów od Sierpca (w kierunku Warszawy) zginął 50-letni mężczyzna. Kierujący Volkswagenem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, podobnych wypadków w związku ze wzmożonym ruchem może być więcej.

Ponad 10 tys. policjantów na drogach

Na drogach już pojawiły się wzmożone siły policji drogowej. Przede wszystkim skupią się na wyłapywaniu nietrzeźwych kierowców.
W sumie o bezpieczeństwo w czasie corocznej akcji "Znicz" będzie dbać ponad 10 tys. funkcjonariuszy. Dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach, gdzie odwiedzamy groby naszych bliskich, ale także na drogach dojazdowych do miast w całym w kraju. Właśnie z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Aby spokojne przetrwać ten czas - pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

d2wwe69

Już w piątek, 31 października, wielu z nas wyruszy w podróż, aby w dniu Wszystkich Świętych dotrzeć do miejscowości w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Często jest to wielogodzinna podróż na znaczne odległości. Należy więc pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w podróży.

W okolicach cmentarzy w tych dniach jest również bardzo tłoczno. Aby bezpiecznie tam dojechać i wrócić do domu kierujmy się następującymi zasadami:

1. W miarę możliwości korzystajmy ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą "uprzywilejowane" w ruchu i dojedziemy nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować.

2. Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nekropolii, niekiedy na głównych ciągach komunikacyjnych, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe!

d2wwe69

3. Należy pamiętać, iż polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych, znaków drogowych. Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

4. Parkujmy samochód z głową, zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Samochodem na cmentarz mogą wjechać tylko osoby, posiadające specjalne zezwolenia. Zadbajmy o to, aby samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi, bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Przypominamy, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudniające ruch lub zagrażające bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela.

Źródło: Policja.pl

d2wwe69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wwe69
Więcej tematów