Trwa ładowanie...

Agata Duda uczyła dzieci o bezpieczeństwie na drodze

Pierwsza Dama razem z GITD przeprowadziła lekcję o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Dzięki niej dzieci mają wiedzieć, jak zachować się na drodze podczas letnich wakacji.

Agata Duda uczyła dzieci o bezpieczeństwie na drodzeŹródło: Materiały prasowe, fot: GITD
dllku89
dllku89

– Dzięki zaproszeniu Inspekcji Transportu Drogowego odbędzie się dziś wyjątkowa lekcja – lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiem bowiem jak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować odpowiednie postawy – tymi słowami Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda rozpoczęła spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie, gdzie z inicjatywy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, odbyła się kolejna lekcja o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Pierwsza Dama oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego, opowiadali dzieciom jak powinny zachować się na drodze, o czym pamiętać, a także na co zwrócić uwagę podczas letniego wypoczynku.

Wzorem wcześniejszych podobnych lekcji, tak również i ta, przybrała formę nauki przez zabawę. Dla dzieci przygotowano masę atrakcji, podczas których mogły w przystępny sposób poznać najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wspólnie z dyrektor gabinetu głównego inspektora Urszulą Nowinowską poprowadzili animowaną prezentację, gdzie na podstawie przygód Krokodylka Tirka i jego przyjaciół opowiadali, jak na co dzień unikać zagrożeń na drodze.

Oprócz nauki teorii odbyła się również część praktyczna. Dla dzieci zaplanowane zostało ćwiczenie w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego - z przejściem dla pieszych, znakami drogowymi, rondem oraz sygnalizatorami. Podczas wspólnego ćwiczenia, Pierwsza Dama i Główny Inspektor sprawdzili umiejętności najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie oraz prawidłowego zachowania się na drodze.

– Chciałabym, abyście pamiętali o tym,że stosując wszystkie przepisy dbacie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych – tymi słowami Pierwsza Dama zwróciła się do dzieci po lekcji.

dllku89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllku89
Więcej tematów