Trwa ładowanie...
d47oo06

30 zabitych na drogach podczas majówki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
30 zabitych na drogach podczas majówki
(Policja)
d47oo06

*30 osób zginęło, a 408 zostało rannych w 310 wypadkach - to bilans wydłużonego weekendu majowego na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad 1200 pijanych kierowców. *

Najwięcej kierowców "na podwójnym gazie" funkcjonariusze zatrzymali w piątek (330) i w niedzielę - 384. Te dni były także najtragiczniejsze jeśli chodzi o wypadki drogowe - w piątek w 67 wypadkach zginęło 10 osób, a 95 zostało rannych. W niedzielę, kiedy wielu zmotoryzowanych wracało z weekendowego odpoczynku, doszło do 72 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 89 zostało rannych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Mimo policyjnych apeli, bilans majowego weekendu jest tragiczniejszy niż m.in. tegorocznej Wielkanocy, kiedy to od piątku do poniedziałku doszło do 217 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a blisko 300 zostało rannych. Główną przyczyną drogowych tragedii były brawura i prędkość. Dodatkowo, szczególnie w piątek 1 maja, kierowcom nie sprzyjała aura. W wielu miejscach padał gwałtowny deszcz, drogi były śliskie.

d47oo06

Choć były to tylko trzy dni wolne od pracy, wiele osób zdecydowało się na świąteczne wyjazdy. Większy ruch był na drogach już w czwartek po południu. W wielu miejscach, m.in. na trasach wyjazdowych z miast, tworzyły się korki. Policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny aut, sposób przewożenia dzieci, trzeźwość kierowców i prędkość aut. Miniona majówka była też ostatnim wydłużonym weekendem przed zaostrzeniem przepisów drogowych. Od 18 maja, kierowcy, którzy na terenie zabudowanym przekroczą prędkość o więcej niż 50 km/h, mogą stracić prawo jazdy.

W policyjnych statystykach uwzględniono okres od czwartku do niedzieli.

ll/sj

d47oo06

Podziel się opinią

Share

d47oo06

d47oo06