Trwa ładowanie...

18 chętnych do budowy 15 km drogi S8 Warszawa-Białystok

18 chętnych do budowy 15 km drogi S8 Warszawa-BiałystokŹródło: PAP/Darek Delmanowicz
d1o7oig
d1o7oig

18 konsorcjów i firm z kraju i zagranicy chce startować w ograniczonym przetargu na budowę 15-km odcinka drogi S8 Warszawa Białystok - poinformowała w czwartek PAP Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku (GDDKiA).

Tylu zainteresowanych złożyło w wymaganym terminie - do 15 października - wnioski do GDDKiA o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym w tej sprawie. O kontrakt ubiegają się firmy z Polski, ale też z Austrii, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Włoch.

- Przetarg będzie dwustopniowy - poinformował rzecznik GDDKIA w Białymstoku Rafał Malinowski. Wnioski będą teraz sprawdzane pod względem formalnym, a firmy poddane ocenie, czy spełniają określone kryteria i czy mogą być dopuszczone do udziału w przetargu. Po ocenie GDDKiA zaprosi do przetargu firmy spełniające warunki. Firmy te będą przedstawiać konkretne oferty finansowe, za ile są gotowe zrealizować inwestycję.

Drogowcy nie precyzują, kiedy wybór wykonawcy zostanie dokonany. Wcześniej GDDKiA podawała, że cała procedura przetargowa potrwa około pół roku. Przetarg był ogłoszony w połowie września. Dotyczy fragmentu drogi S8 na odcinku od już istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa za obwodnicę Mężenina. GDDKiA zapowiadała już wcześniej, że do końca 2013 roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę dwóch pozostałych odcinków S8 na jej podlaskim fragmencie. Wszystkie inwestycje mają być zrealizowane tak, by najpóźniej do 2020 roku, po wybudowaniu mazowieckich odcinków trasy Warszawa-Białystok, stolica województwa podlaskiego była drogą ekspresową, skomunikowana ze stolicą kraju.

Dotychczas na podlaskim odcinku drogi S8 Białystok-Warszawa zbudowano w standardzie drogi ekspresowej 24,5-km odcinek trasy Białystok-Jeżewo oraz liczącą 11 km obwodnicę Zambrowa i Wiśniewa. Droga do Jeżewa kosztowała 680 mln zł, zambrowska obwodnica natomiast 325,6 mln zł.

d1o7oig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o7oig
Więcej tematów